Лазери в лікуванні хвороб Альцгеймера і Паркінсона

Вчені з шведського Технічного університету Чалмерса і Вроцлавського університету в Польщі вважають, що саме лазери можуть виявитися ключовими засобами в лікуванні таких захворювань нервової системи, як хвороби Альцгеймера і Паркінсона.

Як повідомляє The Verge, нові дані, отримані в ході досліджень, дають надію, що в один прекрасний день лікарі зможуть вилікувати хвороби без необхідності внесення змін до тканини, що оточують головний мозок. Лазерна терапія також зможе замінити ризиковані для пацієнтів хімічні процедури на основі токсичних компонентів, що використовуються для лікування амілоїдних білкових агрегатів, які розповсюджуються в міжклітинному просторі при хворобах Альцгеймера і Паркінсона.

Дослідниками було виявлено, що розрізнити скупчення бета-амілоїдних білків, які можуть сприяти розвитку цих нейродегенеративних захворювань, можна за допомогою багатофотонних лазерів.

«Нами було знайдено абсолютно новий спосіб виявлення цих структур, використовуючи тільки лазерне випромінювання, – каже Петро Ханцис з Технічного університету Чалмерса.- Ніхто досі не говорив про використання світла для лікування цих захворювань».

Здатність виділяти шкідливі білки – це, звичайно, ще один важливий крок в лікуванні захворювань, але також необхідно знайти спосіб, як ці білки знешкодити. У зв’язку з цим, дослідники вважають, що в якості засобу позбавлення від білкових агрегатів може бути використана фотоакустична терапія. Доказом цьому є успішне застосування цього інноваційного підходу в лікуванні хвороби Кройцфельдта-Якоба, більше відомого, як «коров’ячий сказ».

Залишити відповідь Скасувати відповідь

Exit mobile version