Категорії
Екстрим і спорт

Легалізували електроскутеристів

4 вересня народні депутати Верховної Ради перейнялися долею володарів і «водіїв» різного роду електротранспорту. У першому читанні 280 голосами народні обранці підтримали законопроект, який легалізує легкий електротранспорт.

Документ передбачає, що до користувачів персонального легкого електротранспорту будуть віднесені особи, які пересуваються з використанням одно-, дво- або триколісного механічного транспортного засобу, що приводиться в рух за допомогою електричного двигуна. Це електричний скутер, сегвей, гіроборд або гіроскутер і тому подібне, але крім інвалідних колясок і велосипедів, обладнаних електродвигунами.

Такі «водії» отримають ті ж самі права, які на сьогодні мають велосипедисти, тобто їздити по велосипедних доріжках, а також по краю проїжджої частини автодоріг.

Законопроект зобов’язує використовувати технічно справний транспорт і рухатися по дорогах в попутному напрямку із загальним транспортним потоком. У темний час доби особистий легкий електротранспорт зможе пересуватися тільки з включеним ліхтарем або фарою. Під час керування легким електротранспортом категорично забороняється розмовляти по мобільному телефону, тримаючи його в руці.

За водіння гіроскутера (або іншого легкого електротранспорту) в нетверезому стані або в стані наркотичного сп’яніння передбачена відповідальність.

Сегвей (Segway) – популярний різновид дициклу для пересування. Кожне колесо сеґвея приводить в рух відповідний йому електродвигун, що реагує на зміни рівноваги електросамокату – чим сильніше кут нахилу людини, що катається, тим швидше їде девайс. Максимальна швидкість – 20 км за годину. При відхиленні корпуса назад, сеґвей уповільнюється, зупиняється і починає котитися заднім ходом. Повороти здійснюються за рахунок нахилу вправо-вліво вертикального держателя-керма – при нахилу електродвигун відповідного колеса сповільнюється і сеґвей повертається в потрібну сторону.

Сегвей часто використовують для:
– катання по парку, набережній, скверу;
– на роботі, якщо необхідно проходити велику відстань щодня (наприклад, охорона гіпермаркетів);
– в більшості європейських міст екскурсії проводять, використовуючи segway, особливо це зручно для людей похилого віку;
– переміщення під час ігор, турнірів, наприклад, для гри в гольф для переміщення по полю.

З 2014-2015 років є також популярним міні-сегвей, їх також називають гіроскутерами або гіробордами. Міні-сегвей відрізняється: розміром і розміром коліс, відсутністю держателя-керма (повороти здійснюються за рахунок різниці рівнів нахилу педалей; гіроскутер вимагає трохи більшої майстерності в управлінні; відсутністю інформаційного табло.