Категорії
Різне

Lytro Illum – камера, що редагує фокус

Компанія Lytro Inc розробила фотокамеру світлового поля – плівко-оптичну Lytro, ключовою особливістю якої є можливість налаштовувати фокус зображення після того, коли знімок вже зроблено. Сьогодні деякі з сучасних телефонів високого класу (Samsung Galaxy S5) вже можуть імітувати переорієнтацію трюк Lytro.

У 2006 р. Ren Ng, аспірант Стенфордського університету, опублікував докторську дисертацію з революційною технологію в фотографії. Ви можете сфотографувати двох людей, одна з яких перебуває на передньому плані, а друга у фоновому режимі, потім переключити фокус між двома суб’єктами.

«Lytro Illum» - камера, що переносить фокус
Перефокусування плівко-оптичної Lytro

Ідея Ren Ng цифрової фотографії світлового поля миттєво стала сенсацією в Силіконовій долині, залучаючи десятки мільйонів доларів від деяких провідних інвестиційних компаній.

У 2012 р. фірма г-на Ren Ng «Lytro» представила свій перший фотоапарат світлового поля. Камера коштувала $ 399 і користувалася попитом.

«Lytro Illum» - камера, що переносить фокус
Камера Lytro Light Field, технологія фокусування

Перша камера компанії «Lytro» мала декілька недоліків, які зробили її непридатною для повсякденного використання, дисплей був крихітним, програмне забезпечення вивертким, для багатьох користувачів користування було складним.

«Lytro Illum» - камера, що переносить фокус
Світлове поле фото камери Lytro Ren Ng Thesis

У сучасному пристрої Lytro тепер є комплекс мікрооб’єктива між первинним об’єктивом і датчиком зображення. Ця система переломлює світловий потік по тисячам окремих світлових шляхів, які датчик і внутрішній процесор зберігають як один файл спеціального формату. Згодом користувач може змінювати фокус і реалізовувати різні ефекти.

«Lytro Illum» - камера, що переносить фокус
Камера Lytro Light Field використовує техніку фокусування навіть після зйомки кадру

Lytro Inc анонсувала пристрій Illum – професійний фотоапарат, який використовує ті ж принципи, що й споживча камера світлового поля. Повідомляється, що Illum захоплює 40 мегапромінів замість 11 у звичайній версії Lytro.

«Lytro Illum» - камера, що переносить фокус
Схема датчика світлового поля

Новинка дозволяє використовувати оптичний зум (діапазон ФР становить 30-250 мм в 35-міліметровому еквіваленті), постійна світлосила f / 2 і мінімальна витримка – 1/4000 с.

«Lytro Illum» обладнана сенсорним дисплеєм із змінним кутом нахилу та фізичним регулюванням. Габарити: 86x145x166 мм, вага – 940 г.

«Lytro Illum» - камера, що переносить фокус
Інноваційна фотокамера Lytro Illum побудована на променевій технології обробки зображення

«Lytro» починає поставки нової камери «Illum» за ціною $ 1499. Модель спрямована на серйозних фотографів. «Illum» – хороший прилад для людей, зацікавлених в ретельному підбору творчих кадрів, які виграють від здатності камери переносити фокус.

«Lytro Illum» - камера, що переносить фокус
Lytro Inc. анонсувала пристрій Illum

Тек-індустрію можна розділити на дві основні конфесії: компанії, які роблять код, і компанії, які роблять пристрій. У багатьох відносинах «Lytro» є свідченням нових можливостей для створення апаратного забезпечення.

Хоча компанія крихітна (складається з 85 співробітників), спеціалісти зуміли умовити деяких з найбільших в світі постачальників технологій в наданні компонентів для цієї камери. «Illum» має потужний мобільний процесор Qualcomm, швидкий процесор, одна з найкращих особливостей камери – показує в реальному часі, як область фото можна перефокусувати.

«Lytro Illum» - камера, що переносить фокус
Можливість редагувати живі фотографії Lytro

Датчики камери світлового поля надають інформацію про напрям променів світла, що проходять через сцену. Спрямування даних дозволяє поліпшити продуктивність. «Illum» включає в себе об’єктив в надзвичайно широким діапазоном трансфокатора (зуму) з фокусною відстанню від 30 міліметрів до 250 міліметрів, але протягом цього діапазону його максимальна діафрагма залишається постійною (на F / 2,0). На традиційній сучасній камері практично неможливо знайти жодного об’єктива з таким широким діапазоном і постійною апертурою.

Залишити відповідь