М’яких роботів навчили відчувати дотики

М'яких роботів навчили відчувати дотики
Технологію Shadow Sense розробили в Лабораторії взаємодії і спілкування людини і робота на чолі з Гаєм Хоффманом, доцентом і науковим співробітником Школи механічної та аерокосмічної інженерії Сіблі.

Дослідники з Корнельського університету навчили м’яких роботів відчувати дотики.

Дослідники створили недорогий метод для м’яких деформованих роботів, що дозволить виявляти ряд фізичних взаємодій від поплескування до ударів руками і обіймів, не покладаючись на дотики. Замість цього USB-камера, що розташована всередині робота, фіксує тіньові рухи рук на шкіру робота і класифікує їх за допомогою програмного забезпечення для машинного навчання.

Прототип робота складається з м’якого надувного міхура з нейлонової шкіри, натягнутої навколо циліндричного каркаса, який встановлено на мобільній основі. Під шкірою робота знаходиться USB-камера, яка підключається до ноутбука.

Використовуючи алгоритм на основі нейронної мережі, фахівці досягли високої точності розпізнавання жестів – від 87 до 96%. Максимальних показників робот досягає при хорошому освітленні. При необхідності робота можна запрограмувати так, щоб він реагував на певні дотики і жести.

Шкіра такого робота може перетворитися в інтерактивний екран. Технологія, названа Shadow Sense, може бути вбудована в інші предмети, наприклад, в повітряні кулі, перетворюючи їх в сенсорні пристрої.

Джерело

Залишити коментар