Категорії
Кухня країн світу Литовська кухня

М’ясні вироби литовської кухні

Кумпис варений,
Кумпис шпигований.

З м’ясних виробів литовської кухні ще й досі домашнім способом готують свинячі окости – кумпис – і м’ясні рулети з різних видів м’яса і їх поєднань.

Кумпис варений

Складові для кумпису вареного (із розрахунку на 10 кг окосту):
– 6-7 бутонів гвоздики,
– 10 горошин запашного (ямайського) перцю,
– 10 лаврових листків,
– 2-3 ч. ложки майорану (сухого),
– 2 ч. ложки кориці меленої,
– 50 г цукру,
– 1 ст. ложка солі.

Приготування кумпису вареного. 3%-ий оцет прокип’ятити з гвоздикою, запашним перцем, лавровим листом, майораном і сіллю.

Свіжий окіст молодого кабана або свинячий окіст з товщиною сала 1,5 см покласти на кілька днів в емальований або керамічний посуд і залити його підготовленим маринадом. Після промаринований окіст відварити у воді протягом 2,5-3 годин, потім зняти шкіру, рясно посипати сальну частину цукровою пудрою з корицею і підрум’янити кумпис в духовці на деку протягом 10-15 хвилин.

М'ясні вироби литовської кухні
Кумпис шпигований

Кумпис шпигований

Складові для кумпису шпигованого: свіжий окіст зі шкіркою, свиняче сало, майоран, часник, хрін, сіль, цибуля, петрушка, лавровий лист, запашний (ямайський) перець, гвоздика.

Приготування кумпису шпигованого. Свіжий окіст (шкіру з нього не знімати) сильно відбити дерев’яним молотком, вимочити в холодній воді з майораном, часником і струганим хроном протягом 12 годин. Після цього зняти шкіру, нашпигувати окіст свинячим салом, посолити.

Приготувати пряну суміш з цибулі, петрушки, лаврового листа, запашного (ямайського) перцю, гвоздики. Нарізати тонкими пластами свиняче сало, покласти їх на деко, обсипати пряною сумішшю, поверх покласти окіст, обмазати його зверху олією і смажити в духовці 3-4 години, весь час поливаючи соусом, що утворюється.

До кінця смаження соус зібрати в окремий посуд, відокремити від нього жир і залити знежирену частину окосту на блюді, а на жирі підсмажити цілком дрібні цибулини діаметром 1,5-2 см. До них додати мариновані або солоні гриби, злегка відварені перед подачею, і перемішати їх із залишками розтопленого сала.

Залишити відповідь