Категорії
Кухня країн світу

М’ясо з пробірки – в тарілку

Міністерство сільського господарства і Адміністрація з контролю за продуктами і ліками (FDA) в США домовилися спільно регулювати харчові продукти з культивованих клітин. Буквально в цю п’ятницю в США видали дозвіл на контроль за продуктами, культивованими з клітин тварин. Тобто «м’ясо з пробірки» може потрапити в американські тарілки.

Технічні деталі ще належить уточнити, але FDA буде контролювати збір і диференціацію клітин, тобто процес, коли стовбурові клітини розвиваються в спеціалізовані. Міністерство сільського господарства США буде контролювати саме виробництво і маркування харчових продуктів.

«Для нормативної бази будуть застосовувати досвід FDA з регулювання технології клітинних культур і живих біосистем і досвід Міністерства сільського господарства США в регулюванні продуктів тваринництва і птахівництва для споживання людиною», – говориться в заяві. Також додають, що агентства не бачать необхідності в зміні законодавства з цих питань.

У США вже існує кілька стартапів з виробництва «лабораторного м’яса», але витрати виробництва дуже високі, і поки що ніхто ще не має продукту, готового на продаж.

Прихильники «м’яса з пробірки» стверджують, що позбавлення тварин від страждань, пов’язаних з забоєм, зменшить в тому числі і викиди парникових газів – і забезпечить населення потрібним білком.

Залишилося тільки домовитися з фермерськими господарствами на рахунок того, які продукти можна називати «м’ясом». Можна розраховувати, що разом із схваленням FDA, технологія виробництва лабораторного м’яса отримає підтримку в подальшому поширенні, адже що не заборонено, то дозволено.

Залишити відповідь