Магнітне поле і здоров’я м’язів

Магнітне поле і здоров'я м'язів
Магнітне поле допомагає оздоровленню м'язів

У спортзал можна не ходити? Недавнє дослідження, проведене вченими з Національного університету Сінгапуру, показало, що один з білків, що входить до складу м’язової тканини людини, реагує на слабке магнітне поле, стимулюючи ріст м’язів.

З віком поступово втрачається м’язова маса і сила. Тому вивчення всіх аспектів м’язового здоров’я є актуальним сьогодні для всіх, хто зіткнувся з проблемою втрати м’язової маси.

Як покращити фізичну форму, приклавши мінімум зусиль? Команда науковців під керівництвом доцента Альфредо Франко-Обрегона з Інституту інновацій та технологій охорони здоров’я при Сінгапурському університеті iHealthtech виявила, що білок TRPC1 реагує на слабкі коливання магнітного поля. Подібна реакція зазвичай спостерігається під час фізичних вправ.

Цю чутливість білка TRPC1 до впливу магнітного поля планують використовувати для стимуляції відновлення м’язів, що може поліпшити якість життя пацієнтів з порушенням рухливості.

Результати спільного дослідження вчених з Національного університет Сінгапуру (National University of Singapore) і Швейцарського Федерального технологічного інституту (Swiss Federal Institute of Technology Zurich) опубліковані в журналі Advanced Biosystems.

Магнітні поля, що дослідники використовували для стимуляції м’язів, в 10-15 разів сильніші, ніж магнітне поле Землі, але слабкіші, ніж звичайний стрижневий магніт. Це дало вченим можливість припустити, що м’язи людини природним чином реагують на слабке магнітне поле.

Щоб перевірити цю теорію, група дослідників спочатку використовувала спеціальну експериментальну установку, щоб нейтралізувати вплив всіх оточуючих магнітних полів. Дослідники виявили, що м’язові клітини дійсно росли повільніше, коли були захищені від впливу всіх магнітних полів навколишнього середовища.

Про відмову від фізичних вправ в дослідженні не йдеться. Ці спостереження переконливо підтвердили ідею про те, що магнітне поле Землі природним чином взаємодіє з м’язами, викликаючи біологічні реакції.

Щоб продемонструвати участь TRPC1 в якості своєрідної «антени», що реагує на магнітне поле, дослідники за допомогою генної інженерії створили м’язові клітини, з генома яких був видалений білок TRPC1.

Виявилося, що клітини-мутанти не реагують на будь-магнітне поле. Потім дослідники змогли відновити магнітну чутливість шляхом виборчої доставки TRPC1 до цих клітин.

Метаболічні зміни, аналогічні тим, яких набувають при фізичних вправах, спостерігалися в попередніх клінічних випробуваннях і дослідженнях, проведених доцентом Франко-Обрегона. Як виявилося, для стимуляції м’язових клітин достатньо лише впливу магнітного поля протягом усього 10 хвилин на тиждень.

Чому це важливо? Здоров’я м’язів впливає на загальний метаболічний стан людини – вагу, рівень цукру в крові, інсуліну і холестерину, і в цілому на самопочуття людини. Особливо це важливо для людей з різними захворюваннями, яким важко підтримувати високий рівень фізичної активності в повсякденному житті.

Магнітні поля, симулюючи роботу м’язів, можуть допомогти пацієнтам, нездатним виконувати вправи через травми, хвороби або загальну слабкість. Зараз вчені досліджують можливості зниження залежності пацієнтів від лікарських препаратів при лікуванні таких захворювань як діабет.

«Ми сподіваємося, що наші дослідження допоможуть знизити кількість препаратів, що використовують для лікування захворювань, і цим зменшити побічні ефекти від ліків і підвищити якість життя пацієнтів», – говорить Франко-Обрегон.