Мармозетка гьольді

Мармозетка гьольді (лат. Callimico goeldii) – це невелика мавпа Нового світу з Південної Америки. Названа на честь швейцарського природодослідника Еміля Августа Гьольді (1859-1917). Інша назва: каллиміко гьольді.

Мешкає мармозетка у верхньому басейні річки Амазонки в регіонах Болівії, Бразилії, Колумбії, Еквадору і Перу. Це єдиний класифікований вид з роду Callimico, тому цю мавпу іноді називають «callimicos».

Мавпи Goeldi темного або чорно-коричневого кольору, волосся на голові і хвості іноді червоне, біле або срібно-коричневе. Тіло мармозетки гьольді близько 20-23 см у довжину, хвіст – 25-30 см.

Мармозетка гьольді вперше була описана в 1904 році. За старою схемою класифікації мармозетки належали до власного сімейства Callimiconidae, а іноді разом з мавпами тамаринами до підродини Callitrichinae з родини ціпкохвостих (Cebidae). Зовсім недавно мармозетки стали належати до родини Callitrichidae (ігрункові).

Самиці мармозетки гьольді досягають статевої зрілості в 8,5 місяців, самці – в 16,5 місяців. Період вагітності триває від 140 до 180 днів. На відміну від інших мавп Нового світу, мармозетка здатна народжувати двічі на рік.

За вагітність мати народжує одне дитинча, у той час як інші ігрункові зазвичай народжують близнят. Перші 2-3 тижні основний догляд за новонародженим мати бере на себе, доки батько не візьме на себе значну частину відповідальності. Дитину віднімають від грудей приблизно через 65 днів. Самиці гьольді більші, ніж самці. Тривалість життя в неволі становить близько 10 років.

Мавпи гьольді краще годуються в щільному підліску. У сезон дощів їх дієта включає в себе фрукти, комах, павуків, ящірок, жаб і змій. У сухий сезон вони харчуються грибами, що характерно тільки для цих тропічних приматів.

Групуються у невеликі соціальні групи (близько шести особин). Живуть мармозетки гьольді в межах декількох стрибків один від одного. Контактують між собою за допомогою пронизливих викриків. Відомі сформовані поліспецифічні групи з тамаринами, можливо тому й у мавп гьольді не визначений X-зв’язок поліморфізму.

Мармозетка гьольді
Щільний волосяний покров дорослого примата Гьольді
Мармозетка гьольді
Ціпкі пальці Мармозетки Гьольді
Мармозетка гьольді
Сім’я меланістів Гьольді
Мармозетка гьольді
Меланіст Мармозетки Гьольді
Мармозетка гьольді
Найменший у світі примат
Мармозетка гьольді
Мармозетка Гьольді, бурий ссавець
Мармозетка гьольді
Мармозетка Гьольді – соціальна тварина
Мармозетка гьольді
Маленькі ссавці Гьольді
Мармозетка гьольді
Мавпи Гьольді тримаються соціальних груп
Мармозетка гьольді
Мавпа Гьольді
Мармозетка гьольді
Мавпочка розміром з палець
Мармозетка гьольді
Дитинча Мармозетки Гьольді
Мармозетка гьольді
Дитинча Гьольді тримається за матір ціпкими лапками

Залишити відповідь