Категорії
Різне

Марсіанська пустеля

Що останнім часом сфотографував занесений піском Curiosity (NASA), який на початок 2021-го вже 3000 діб перебуває на Марсі в робочому режимі і не припиняє надсилати безліч фотографій з Червоної планети?

26 листопада 2011-го на ракеті Atlas V-541 роботизований ровер Curiosity вагою 899 кг, виготовлений Boeing Company та Lockheed Martin Corporation, відправили на Марс. Він сів в кратері Гейла 5 серпня 2012-го і з того часу проїхав лише 23,83 км, надіславши близько 750 000 фотографій і гігабайти іншої наукової інформації.

23 земних місяці – запланований час експлуатації Curiosity, який було заявлено.

Після закінчення цього терміну марсохід Curiosity працює понаднормово від MMRTG (Multi-Mission Radioisotope Thermoelectric Generator – радіоізотопний термоелектричний генератор від компанії Boeing) і не залежить від сонячної енергії, як і більшість подібних апаратів.

Зараз марсохід продовжує підніматися на гору Шарп, яку досліджує з 2014 року. Фотографії Curiosity знімає кількома камерами: фронтальною, задньою, бічними та іншими.

Марсіанська пустеля
Червоною планетою Марс назвали через відтінок поверхні ґрунту, у складі якого мінерал маггеміт, γ-оксид заліза.

Марс – четверта планета Сонячної системи, маса становить 10,7% від маси Землі, атмосфера розріджена (атмосферний тиск у поверхні в 160 разів менше земного), має два природних супутника – Фобос і Деймос.

Марсіанська пустеля
Основні складові марсіанських порід – залізо (в деяких пробах — до 14 %), кальцій, алюміній, кремній, сірка. Є також стронцій, цирконій, рубідій, титан. Ґрунт Марса, за наявними даними, представлений сумішшю силікатів і мінералів класу оксидів зі значним вмістом сульфатів (можливо, гідратованих).
Марсіанська пустеля
Curiosity працює на Марсі вже понад 3000 діб.
Марсіанська пустеля
Сучасні дані з порід Червоної планети свідчать про існування на Марсі хімічно диференційованої кори, аналогічної земній корі. Curiosity знайшов великі поклади кварцу в марсіанських гірських породах.
Марсіанська пустеля
Діра від буріння. Curiosity виявив на поверхні Червоної планети мінерал тридиміт (SiO2), який зазвичай асоціюється з відомим на Землі кремнієвим вулканізмом, але це перші ознаки цього явища на Марсі.

Джерело