Категорії
Різне

Марсіанські скелі зблизька

Марсохід Curiosity прислав кілька унікальних кольорових фотографій марсіанських ландшафтів. Як наголосили в NASA, отримані кадри цілком можуть конкурувати з пейзажами національних парків Сполучних Штатів.

Марсіанські скелі зблизька
Марсіанські пейзажі

Вивчення скелі з близької відстані дає спеціалістам можливість краще зрозуміти процес створення стародавніх марсіанських дюн, які змінювались під дією підземними хімічними водами, зазнавали ерозії.

На знімках також можна побачити скелі, сильно підточені вітром.

Фотографії були зроблені під час останньої зупинки марсоходу Curiosity біля пагорба Мюррея, де зонд перебував понад місяць.

Пагорби Мюррея неофіційно носять ім’я вченого, який очолював Лабораторію реактивного руху NASA в Пасадені. Ці височини стійкі до ерозії, яку міг викликати вітер, і залишаються неушкодженими протягом декількох мільйонів років.

Марсіанські скелі зблизька
Знімок марсіанської скелі зблизька

Вчені вважають, що раніше в Кратері Гейла неподалік від цих пагорбів була вода. Вони досліджували борозни на кратері, які виникли через випаровування рідини, і прийшли до висновку, що через велику кількість сульфатів і натрію ця вода неприємно пахла і мала гіркий смак. Тому припустили, що навряд чи таку воду могли пити живі організми.

Марсіанські скелі зблизька
Знімок ґрунту Марса

Curiosity був запущений на Марс для того, щоб з’ясувати, чи було життя на цій планеті. Знімки були зроблені 5 серпня цього року, через 4 роки після приземлення марсохода. Однозначні висновки з цього питання NASA планує зробити до 2030 року.

Залишити відповідь