Масштабне тестування безпілотних автомобілів

У 2017 році стало очевидно, що безпілотні автомобілі стануть невід’ємною частиною життя землян. У США пальма першості в цій галузі належить компанії Tesla, яка щорічно удосконалює свої електромобілі, оснащені безпілотними системами. А жителі і гості Парижа вже сьогодні можуть покататися на експериментальному безпілотному міні-автобусі з електродвигуном.

У найближчі роки ми зіткнемося зі зміною правил дорожнього руху на міжнародному рівні, а також станемо свідками прийняття державних законів, в яких повноправно будуть прописані безпілотні транспортні засоби на дорогах нашої планети.

Париж розпочав свій перший експеримент з автобусами без водіїв у понеділок, коли міські чиновники заявили, що готові готуватися до майбутньої «революції» автономних транспортних засобів. Тепер на мікроавтобусі без водія парижани зможуть проїхати між двома залізничними станціями. Нові безпілотні автобуси подорожують між Gare d’Austerlitz та Gare de Lyon через річку Сену.

Два коробчасті електромобілі, здатні перевозити близько 10 чоловік. Маршрути, якими рухається цей транспорт, в межах безпеки дозволені тільки по спеціальним смугам на мосту, що з’єднує дві залізничні станції на схід від центру міста.

Масштабне тестування безпілотних автомобілів
Перевезення пасажирів безпілотним автобусом

«Безпілотний транспорт являє собою транспортну революцію для кожного міста на планеті, яка змінить наше міське середовище та громадський простір протягом наступних 20 років», – сказав журналістам заступник мера Парижа Жан-Луї Місіка.

Випробування, яке було відкрито в понеділок, триватиме три місяці, – це перший етап впровадження міських автомобілів, які використовують комбінацію лазерів і камер для виявлення інших об’єктів і людей навколо.

Керівник паризької транспортної мережі Елізабет Борн передбачає, що ці автобуси з’єднають будинки і залізничні вокзали в передмістях, які обслуговуються наземними поїздами, відомими як RER. «Ми мріємо, що в один день автобуси, припарковані біля станцій RER, будуть виїжджати на вимогу пасажирів», – сказала вона журналістам на старті.

Поява самостійних транспортних засобів створює ряд регуляторних, етичних і економічних питань, з якими владі ще доведеться зіткнутися, оскільки нова технологія покращується і стає більш поширеною.

«Вже сьогодні ми повинні почати думати про перекваліфікацію водіїв, щоб вони могли опрацювати нові робочі місця, створені через автономність транспортних засобів», – сказала АФП Місіка, експерт з транспорту в мерії Парижу.

Масштабне тестування безпілотних автомобілів
Французька подорож. Безпілотні перевезення

У жовтні водії доставки отримали незручне уявлення про майбутнє, коли безпілотник-вантажівка, яку побудував блок Otto Otto, успішно здійснила поставку пива.

Автомобілі з деякими автономними функціями вже на наших дорогах, і більш ніж дюжина автомобільних компаній, включаючи BMW, Kia, Volkswagen та General Motors, змагаються за отримання повністю самостійного введення таких автомобілів на ринок до 2020.

Залишити відповідь