Матеріал для створення «вічних» шин

Матеріал для створення «вічних» шин
Розроблено матеріал для створення «вічних» шин і кросівок

Відновлення частини тіла, одягу і взуття на даний момент здається чимось фантастичним, але вчені усіма силами намагаються зробити поки що неможливе реальним. Зовсім недавно науковцям вдалося виростити ампутований палець миші, а тепер група учених з університету Південної Каліфорнії придумала матеріал, який здатний самостійно відновлювати свою структуру. Розраховують, що він відмінно підійде для виготовлення автомобільних шин, підошви взуття і навіть деталей для роботів.

Новий матеріал призначений для 3D-принтерів, які друкують методом фотополімеризації. Під цим терміном мається на увазі використання світла для надання рідкій смолі твердої форми. Властивості, що відновлюються, виникають при хімічних реакціях за участю тиолів. Взаємодіючи з окислювачами, вони перетворюються в дисульфіди, які і здатні відновлювати свою вихідну форму після ушкоджень.

На жаль, наявність дисульфідів сильно уповільнює затвердіння фігур, тому для дослідників важливим було знайти оптимальну концентрацію речовин. Після декількох спроб науковці отримали найкраще співвідношення властивостей самовідновлення і часу затвердіння.

Виготовлення предметів з отриманого матеріалу займає всього лише кілька десятків хвилин, в залежності від розміру. Після механічного пошкодження матеріал відновлює свою структуру всього за кілька годин. Примітно, що з підвищенням температури відновлення відбувається набагато швидше.

Дослідники мають намір продовжити роботу над поліпшенням матеріалу. Вони хочуть досягти того, щоб його міцність дозволяла створювати бронежилети, які будуть відновлюватися навіть після попадання куль.

Будь у вас такий матеріал, який би предмет ви б з нього зробили? Свої варіанти пишіть в коментарях.

Залишити коментар