Категорії
Грузинська кухня Кухня країн світу

Мчаді

Мчаді прості,
Мчаді з добавками.

Мчаді – корж з кукурудзяного борошна, випікається в сковорідках на вугіллі, а в міських умовах на плиті або на деку в духовці. Найкраще мчаді випікати в кам’яних сковорідках кеці. В цьому випадку тісто для мчаді розмазують по дну кеці, а зверху закривають розігрітим листом жерсті, на який насипають гарячу золу і вугілля.

Іноді мчаді випікають в глиняних кеці, зверху покриваючи страву іншою такою ж кеці, яку посипають золою і вугіллям. Випічка в кеці триває близько 1 години. При випічці на металевих сковорідках мчаді закривають кришкою і печуть спочатку з одного боку, після чого перевертають і печуть іншу сторону, вже не прикриваючи кришкою. Час приготування при цьому способі скорочується майже вдвічі, але якість мчаді погіршується.

Мчаді буває двох видів – прості і з добавками, які вмішують безпосередньо в тісто. Такими добавками найчастіше бувають тертий імеретинський сир і пюре з відвареної квасолі, змішаної з пряною зеленню.

Мчаді прості

Склад продуктів для простих мчаді:
– 3 склянки кукурудзяного борошна,
– 1,5 склянки води.

Приготування простих мчаді. Замісити рідкувате, липке тісто. Намочити руки у холодній воді, взяти тісто, скачати в кулю і потім розплющити його на попередньо розігрітій сковороді. Прикрити кришкою, випекти, як зазначено вище.

Мчаді
Мчаді з добавками

Мчаді з добавками

Склад продуктів для мчаді з добавками:
– 3 склянки кукурудзяного борошна,
– 1,5 склянки води,
– 0,5 склянки тертого імеретинського сиру або вимоченої бринзи або 0,5 склянки відвареної квасолі,
– 1 ст. ложка зелені кінзи,
– 1 ст. ложка зелені петрушки,
– 1 ст. ложка зеленої цибулі.

Приготування мчаді з добавками. Добавки ретельно розтерти в однорідну масу і перемішати з тістом для мчаді. Випекти мчаді, як зазначено вище.

Залишити відповідь