Категорії
Різне

Металева куля Південмашу на Багамах

На Багамах знайшли частину космічної ракети, виготовленої в Україні – металева куля з написами кирилицею. Це частина космічної ракети виробництва українського заводу «Південмаш».

Металеву кулю в піску на одному з місцевих пляжів знайшла туристка з Британії, повідомляється в сюжеті ТСН.

Металева куля Південмашу на Багамах
Сфера з Південмашу

Кирилицею на поверхні кулі написані технічні характеристики, зокрема, вага об’єкта – 41 кг. А сама куля є титановим баком з рідким киснем, які використовують для запуску ракети, що підтвердили британські фахівці.

В цьому регіоні недавно запускали американську ракету-носій Antares, яка вивела на орбіту вантажний корабель. Першу ступінь для апарату було виготовлено на Південмаші.

Як запевняють фахівці, це цілком нормальна ситуація.

«Після старту перша сходинка, яку було скинуто, зруйнувалася в районі падіння. А шаровий балон, через те що він круглої форми і всередині порожній, залишився на плаву, тому його просто прибило до берега», – пояснив директор Національного центру аерокосмічної освіти молоді Олексій Кулик.

Як повідомляли ЗМІ, українсько-американська ракета Antares вивела на орбіту корабель з вантажем для Міжнародної космічної станції 20 лютого. Запуск відбувся о 19:36 за київським часом з космодрому на острові Воллопс в штаті Вірджинія (США).

Джерело

Залишити відповідь