Метелик Megalopyge opercularis

Метелик Megalopyge opercularis
Megalopyge opercularis (метелик)

Megalopyge opercularis – вид лускокрилих з сімейства мегалопігід. Метелик Megalopyge opercularis має численні загальні назви. Дорослих метеликів ще називають: південний фланелевий метеликом, метелик-котик; личинкові форми – гусениця-котик, дерево-змія або гусениця–гадюка.

Метелик Megalopyge opercularis – є дивовижний і в личинковій і в дорослій формах.

Личинка довжиною в дюйм (до 30 мм) щедро вкрита довгим, пишним щетинковим волоссям, що робить її схожою на крихітного перського кота, імовірно за цю особливість метелик отримав назву «Кота».

Метелик Megalopyge opercularis
Гусінь метелика Megalopyge opercularis

«Хутро» личинки містить отруйні колючки, які при контакті викликають надзвичайно хворобливі реакції в шкірі людини. Реакція на отруту іноді тільки локальна в зоні ураження, але найчастіше спостерігаються дуже важкі прояви отруєння: випромінюючий набряк вгору кінцівки, печіння, нудота, головний біль, висип, пухирі, біль в животі і в грудях, оніміння, утруднене дихання. Крім того не є незвичайним, потовиділення або кропивниця в місці укусу.

Як не дивно, схожість личинок на м’які, барвисті пухнасті кульки закликає людей погладити їх.

Дорослий метелик вкритий довгою «шерстю» в кольорах від оранжевого до лимонно-жовтого, з волохатими ногами нечіткого чорного кольору. Розмах крил 24-36 мм.

Метелик Megalopyge opercularis
Megalopyge opercularis

Мешкає Megalopyge opercularis на дубах, в’язах, цитрусових та на інших деревах, багато на садових рослинах таких як троянда і плющ. Поширений по всьому південному США, Мексиці і в деяких частинах Центральної Америки. Личинка не обертається реальний кокон, скоріше, вона відокремлюється від його пухнастої шкіри і використовує її в якості захисного покриття в той час, коли обертається в лялечку.

Метелик Megalopyge opercularis
Південний фланелевий метелик Megalopyge opercularis (самиця)

Вплив хутра, як колючки гусениці призведе до негайного подразнення шкіри. Гусениця вважається небезпечним комахою через її отруйні шипи. Медичні поради в разі контакту з Megalopyge opercularis: краще якщо отрута від шипів лікується протягом декількох годин після першого контакту.

Для надання першої допомоги, рекомендується шипи, якщо вони присутні, видалити за допомогою целофанової стрічки. Інші відомі засоби: пакети з льодом, оральні антигістамінні препарати, харчову соду, крем з гідрокортизоном, сік із стебла живокосту або теж лікування, що і при сонячних опіках.

Leave a comment