Категорії
Різне

Методи дезінфекції води

Коліфаги, клостридії, лямблії, коліморфні бактерії і т.д… Навіть самі назви цих мікроорганізмів звучать жахливо, не кажучи про ту небезпеку, яку вони несуть для здоров’я людини. Між тим ці бактерії живуть і розвиваються у звичайній воді. Саме тому так важливо очищати воду не тільки від механічних частинок і забруднень, але і від невидимих ​​для людського ока вірусів, бактерій та інших збудників інфекцій.

Існує безліч методів знезараження води, починаючи від простого кип’ятіння і закінчуючи інноваційними електрохімічними і електроімпульсними технологіями. Найбільш популярними серед них є:

– Хлорування – це метод підготовки води для побутових і господарських потреб був впроваджений на початку 20 століття і з тих пір залишається одним з найпоширеніших. Обробка води хлором має низку недоліків. Основні з них полягають в тому, що хлор не здатний стовідсотково знищити небезпечні мікроорганізми і, що більш важливо, в процесі хлорування може відбуватися утворення нових органічних сполук, що відрізняються токсичністю. Крім цього, хлор часто викликає алергічні реакції і стає причиною корозій обладнання.

– Озонування – метод знезараження води, заснований на здатності озону розкладатися у воді. Озон руйнує ферментні системи вірусних клітин, а також окислює органічні сполуки, які надають воді каламутного кольору, неприємного запаху і смаку. Озонування є складним і дорогим технологічним процесом, тому знаходить своє застосування лише в системах очищення басейнів і на станціях промислового і централізованого водопостачання.

– Мембранні технології (зворотний осмос) – один з найефективніших способів видалення з води забруднень, починаючи з великих і середніх включень і закінчуючи спорами грибів і мікроскопічними мікроорганізмами. Основною конструктивною особливістю зворотно-осмотичних установок є наявність напівпроникної перегородки, через яку під сильним тиском проходить потік води. Перегородка має отвори, розмір яких не дозволяє пропускати молекули забруднень і більшості патогенних вірусів, тоді як Н2О безперешкодно проходить через мембрану і потрапляє в систему водопостачання. Головним недоліком мембранних технологій є низька швидкість роботи і високі витрати на установку та експлуатацію.

– Знезараження за допомогою ультрафіолетових променів. На даний момент цей економічний метод стерилізації води є найдешевшим. Знезараження за допомогою ультрафіолетових променів засноване на тому, що УФ-випромінювання з певною довжиною хвилі проникає в ферментні системи бактеріальних клітин і сприяє загибелі вірусів і бактерій. Цей метод набув широкого застосовується на різних виробництвах і в побуті.

Методи дезінфекції води
Ультрафіолетова установка (схема)

– Ультрафіолетовий стерилізатор – переваги перед іншими методами дезінфекції води. Найважливішою якісною особливістю УФ-променів є відсутність необхідності введення в рідку середу реагентів. Це означає, що вода, яка очищається не змінює свого хімічного та фізичного складу, а також зберігає свої органолептичні властивості. Іншою важливою перевагою є відсутність верхнього порогу дозування.

Ультрафіолетові стерилізатори – це установки з камерою, усередині якої розташовані бактерицидні лампи. Всі лампи укладені в кварцові чохли, що повністю виключає їх контакт з водою.

Метод знезараження УФ-лампами не вимагає великих фінансових вкладень, що робить цей пристрій привабливим не тільки для власників величезних заміських котеджів, але і для звичайних дачних приміщень і невеликих приватних будинків. До того ж ультрафіолетові стерилізатори компактні і відрізняються невисокими експлуатаційними витратами. Заміна УФ-ламп проводиться всього один раз на рік. Вартість цієї процедури – не більше 10% від витрат на покупку і початковий монтаж обладнання. Для видалення органічних і мінеральних відкладень застосовується автоматична або механічна система очищення.

Таким чином, оптимальним методом знезараження води є монтаж ультрафіолетового стерилізатора. Така покупка буде виправдано вдалою. УФ-установки відрізняються високою віруцидною ефективністю, не мають негативних наслідків після знезараження води і абсолютно нетоксичні для людини і навколишнього середовища. При цьому вартість монтажу та обслуговування такої установки відносно невисока, а всі витрати компенсуються їхніми перевагами.

Залишити відповідь