Категорії
Міста, країни, люди

Мікробіота кишечника і психічний стан

Ожиріння – одне з найпоширеніших у сучасному світі хронічних захворювань. Пов’язане воно з низкою серйозних ускладнень, таких як серцево-судинні хвороби, інсульт, порушення обміну речовин, діабет другого типу, рак.

Мікробіота кишечника і психічний стан
Дослідники підтвердили, що мікроби, що знаходяться в кишечнику, здатні змінювати концентрацію серотоніну – гормону гарного настрою

Мікробіота кишечника цілком впливає на фізіологію і метаболізм і є ключовим фактором розвитку ожиріння. Нові дослідження групи вчених з University College Cork (UCC) в Ірландії показують вплив штамів біфідобактерій longum APC1472 на зайву вагу, що виникає через надлишок жирів в харчуванні. Застосування цього штаму біфідобактерій у вигляді добавки в їжу знижувало рівень глюкози, зменшувало рівень гормону стресу кортизолу і нормалізувало рівень греліну – гормону, який серед іншого відповідає за почуття голоду в нашому мозку. Отримані дані підкреслюють перспективний потенціал штамів APC1472 в якості основи для створення пробіотичної добавки, що знижує рівень цукру в крові і є особливо важливим при розвитку таких станів як діабет другого типу.

Доктор Гаррієт Шеллекенс, керівник дослідження та спільний автор дослідження, розповідає, що «Bifidobacterium longum APC1472 також знижує рівень гормонів стресу – кортикостерон у мишей та кортизол у людей, що страждають ожирінням».

Вплив досліджуваних бактерій на рівень кортизолу вимагає спеціального вивчення на предмет можливості використання цих мікроорганізмів в якості психобіотика для поліпшення психічного стану, а результати дослідження підтверджують концепцію зв’язку між кишковим мікробіомом, метаболічними захворюваннями і здоров’ям психіки.