Категорії
Міста, країни, люди

Мікропластик в плаценті людини

Науковці виявили мікропластик в плаценті людини. Чим шкодить це здоров’ю?

Науковці в Італії знайшли мікрочастинки пластику в людській плаценті, результати дослідження оприлюднено в журналі Environment International.

Для дослідження науковці залучили шість здорових вагітних жінок. Щоб виключити потрапляння пластику під час пологів, акушери не використовували пластикові інструменти. Плаценти після пологів розділили на три групи: тканини дитини, тканини матері та плодова оболонка. Частинки пластику виявили в плацентах усіх жінок.

В результаті дослідження знайшли 12 частинок мікропластику неправильної і сферичної форми, три з них були з поліпропілену, після інших залишились лише пігменти – барвники, які містяться у фарбі, клеї, косметиці, полімерах та засобах особистої гігієни.

Наявність чужорідних частинок у плаценті викликало занепокоєння. Проте зазначили, що потрібні ще подальші дослідження, аби правильно оцінити вплив мікропластику на організм.

Мікропластик – це дрібні полімерні частинки (менше п’яти міліметрів), які утворюються в результаті руйнування пластикових предметів, що перебувають у довкіллі і тепер потрапляють до живих організмів.

Потрапити в організм мікропластик може різними способами — з пакетованого чаю і навіть з пляшечки для дитячого вигодовування. Науковці поки що не можуть дати остаточної відповіді, як саме впливає мікропластик на людський організм, але вже остаточно відомо, що до його складу можуть входити речовини, що негативно впливають на ендокринну систему людини.

За результатами досліджень 2019 року, за рік сучасна доросла людина споживає в середньому 50 тисяч частинок мікропластику. Мікропластик вже виявили в арктичних льодах, водопровідній воді, кухонній солі, меді та пиві, знайшли його у фекаліях людей і тюленів.