Mikrospiegelaktor інфрачервоного світла

Mikrospiegelaktor інфрачервоного світла
Принцип роботи просторового модулятора світла

Mikrospiegelaktor для швидкого маніпулювання інфрачервоним світлом працює в 3-D просторі. Пристрій нагадує крихітну пральну дошку. SLM (Spatial Light Modulator) – просторовий модулятор світла, розроблений професором Qianfan Xu в Університеті Rice, працює набагато швидше, ніж у звичайному SLMs датчику і в image-схемі.

Чип Rice, на відміну від звичайних двовимірних напівпровідникових чипів, також працює в тривимірному «просторі». Xu і його колеги описали свою антену-на-чипі для модуляції світла в інтернет-журналі «Scientific Reports»: «Маніпуляція світлом є особливо важливим моментом в світі інформації, від багатьох застосувань відеодисків до інструментів в операційній і світлодіодів на екрані телевізора».

Mikrospiegelaktor інфрачервоного світла
Програмована мікрооптика для надкоротких імпульсів

Але в Computerei світло і раніше оброблялося за двовимірними схемами і транспортувалося в хвилеводах. За словами Xu 2-D системи не в змозі скористатися перевагами масивних можливостей мультиплексування оптики, «кілька світлових променів можуть поширюватися в тій же кімнаті, не заважаючи один на одному». Дослідники бачать великий потенціал для космічних SLMs в обробці зображень дисплеїв, голографії, приладів і технології дистанційного зондування.

Спрощені SLM – крихітні чипи Nanorippen з кристалічного кремнію утворює порожнину між позитивно і негативно легованими кремнієвими пластинами, що з’єднані з металевими електродами. Положення Nanorippen залежить від крихітних «перешкод», що регулюють резонанс порожнини в поєднанні із зовнішнім світлом. Це зчеплення приваблює світло в порожнину.

Тільки інфрачервоне світло проходить через кремній, але як тільки воно захоплюється SLM можна маніпулювати його проходженням через кремній по відношенню до іншої сторони. Електричне поле між електродами перемикає передачу дуже швидко і вимикається. Індивідуальні SLMS співставні з пікселями. Тому професор Xu бачить можливість того, що чипи можна виготовити з мільйонами таких SLMs.

Xu: «звичайна інтегрована фотоніка має масив пікселів, можна змінити передачу кожного пікселя, в результаті чого дуже швидкий оптичний пучок змінить інтенсивність або фазу світла, що виходить з іншого боку».

Світлодіодні екрани LED-Bildschirme мають SLMS і тому масиви в мікродзеркальних проекторах можуть повернути дзеркало. Кожен піксель обробляється з такою зміною інтенсивності світла, що це забезпечує зображення. Швидкість звичайного SLM максимально обмежується до мікросекунд. Цього достатньо для дисплеїв і проекторів. SLM команда Rice-Teams, за словами професора Xu, може збільшити досяжність (WR) на 10 Гбіт за секунду.

Залишити коментар