Категорії
Міста, країни, люди

Міст у вигляді стрічки Мебіуса

Міст, схожий на стрічку Мебіуса, побудують у Китаї. На цей раз архітектурний проект дійсно виглядає досить вражаюче, адже це не просто міст, а справжній витвір мистецтва.

Незвичайний пішохідний міст через канал у вигляді стрічки Мебіуса, яка, як відомо, нескінченна, побудують у місті Чанша з населенням понад 3,5 мільйони. Міст за проектом бюро Next Architects не тільки дозволить зручно перетнути канал, але і під час прогулянки насолодитися навколишніми краєвидами.

Цікаво, що багато місцевих жителів вже вважають міст занадто складним для навігації – він не тільки багаторівневий, але також змушує регулярно змінювати напрямок руху на п’яти «перехрестях». Входи-виходи на нього знаходяться на різних рівнях, через що міст буде не тільки з’єднувати два береги і прилеглі вулиці, а й сусідні парки. Також міст красиво підсвітять LED-лампами і багато експертів вже пророкують йому славу нової візитної картки міста.

У Китаї будівництво йде настільки швидко, що не встигнеш моргнути, а будівництво вже завершено. Буквально щодня на цьому ґрунті трапляються різні курйозні випадки. Наприклад, недавно в Китаї зовсім «ненавмисно» побудували житловий будинок прямо на проїжджій частині протягом одного дня, просто щось наплутавши з кресленнями та планами.

Будівництво нового моста також буде завершено вже дуже скоро. Цей міст є частиною архітектурного плану по зведенню міста майбутнього навколо китайського озера Мейксі. Міст, довжина якого майже 160 метрів, а висота в найвищій точці – 25 метрів, буде вигадливо згинатися, дозволяючи пішоходам поглянути на навколишнє місто з абсолютно різних ракурсів.

Незважаючи на те, що міст цілком буде виконаний зі сталі, здалеку він схожий на якусь органічну форму життя – немов гігантський восьминіг розкинув свої щупальця над поверхнею річки. Насправді ж, при створенні концепції цього моста архітектори надихалися «стрічкою Мебіуса».

Нагадаємо, що стрічка Мебіуса – це топологічний об’єкт, який стає одностороннім при вкладенні в звичайний тривимірний Евклідовий простір.

Залишити відповідь