Категорії
Міста, країни, люди

Місто-ліс в Лючжоу

Серед округлих вершин карстових гір в китайській провінції Гуансі будується дивовижне місто або більш підходе слово «росте».

Китай в черговий раз вразив світ, розпочавши реалізацію абсолютно унікального проекту – міста-лісу в Лючжоу.

У самій ідеї інтеграції зелених масивів в міське середовище немає нічого нового. Але будівництво цілого міста, в якому вся необхідна інфраструктура (будинки, офіси, лікарні, готелі і школи) повністю будуть вкриті зеленими насадженнями, включаючи стіни і дахи, це вже зовсім інший підхід до сучасного будівництва.

Місто-ліс в Лючжоу простягнеться вздовж річки Люцзян і займатиме площу 175 гектарів. Після закінчення будівництва, яке намічено на 2020 рік, під його зеленими дахами оселиться 30 000 людей.

Нове екомісто тільки за рахунок висаджених дерев, буде виробляти до 60 кілограмів кисню на добу і позитивно вплине на екологічний клімат всієї країни.

В місті застосують вертикальну лісову систему.

Місто-ліс в Лючжоу
Місто-ліс в Лючжоу

В екомісті планують висадити мільйон різних рослин (понад 100 видів). Одних тільки дерев 40 тисяч. Італійська архітектурна студія Stefano Boeri Architetti стверджує, що ці зелені насадження зможуть щорічно поглинати більше 10 тис. т CO2. Зелене місто буде виробляти 900 т кисню на рік. На даху кожну будівлю забезпечать сонячними панелями. Дістатися до екоміста можна буде, скориставшись високошвидкісною залізницею.

Залишити відповідь