Місто Петра

Місто Петра
Петра, особливості архітектури

У туристичному сенсі Петра – це Йорданія, а Йорданія – це Петра. У 2007 році цей грандіозний стародавній пам’ятник в скелях включили до списку «нових чудес світу» поряд з Колізеєм і Великою Китайською стіною. Сюди ломляться натовпи народу з усього світу, незважаючи на те, що вхідні квитки дорожчають з кожним роком.

Місто Петра було вирубане в горах древніми набатеями, які довгий час контролювали тутешні торговельні шляхи. Крім Петри, до речі, існує ще одне подібне місто цього зниклого народу, але воно перебуває у важкодоступній для туристів Саудівської Аравії.

Місто Петра
Петра

Прилеглий до Петри населений пункт називається Ваді-Муса, на західній околиці цього містечка знаходиться туристичний центр – каси, стайні, кіоски з листівками і сувенірами. Там же – інформаційний кіоск з картами.

Місто Петра
Петра, колонада

Звідти треба пройти кілометр до входу в каньйон Сик, також можна скористатися конем, верблюдом або іншим місцевим транспортом.

У каньйоні будьте обережні: правил дорожнього руху верблюди не дотримуються, ДТП трапляються неодноразово.

Пройшовши кілометр по вузькому каньйону – дійсно красивий кілометр – ви побачите так звану Скарбницю – величезний фасад, вирізаний з каменю.

Місто Петра
Петра, арена

Це візитна картка Петри, яка зрідка використовується у ролі декорацій режисерами голлівудських блокбастерів, зокрема вона засвітилася у фільмі «Індіана Джонс і останній хрестовий похід».

Скарбниця виникає перед подорожнім раптово, змушуючи його зупинитися і відкрити рот.

І вже не перше тисячоліття подорожні саме так і чинять.

Місто Петра
Давня Петра

Якщо пройти ще трохи по каньйону, ви потрапите в основну долину з королівськими гробницями, замком хрестоносців, античними храмами і руїнами трьох християнських церков.

Петра дійсно вражає – як незвичайною архітектурою, так і самою природою – красивими червоними скелями з кольоровими прожилками.

Залишити коментар