Категорії
Різне

Міцний матеріал з паперу

Як повідомляє видання EurekAlert !, група дослідників, використовуючи звичайну целюлозу, зуміла створити матеріал, який за своїми властивостями міцніше багатьох металевих сплавів.

Для своєї розробки співробітники Королівського технологічного інституту в Швеції та їх колеги з Американського хімічного товариства досліджували наноструктуру волокон целюлози, а саме будову жорсткого шару клітинної стінки деревини.

В ході робіт над створенням матеріалу вчені зіткнулися з досить серйозною проблемою: для того щоб повторити наноструктуру, необхідно було посилити слабку адгезію матеріалів синтетичної целюлози (лат. adhaesio – прилипання або зчеплення поверхонь різнорідних твердих та / або рідких тіл). Для подолання цих обмежень вчені використовували струменеві технології для ідеальної організації макромасштабних волокон. Тобто, грубо кажучи, частинки були «злегка збільшені в розмірах».

Міцний матеріал з паперу
Краплі роси на пелюстках троянди як приклад адгезії

Таким чином, адгезія між компонентами значно зросла. Більш того, навіть найслабше виготовлене «збільшене нановолокно» мало більш міцний зв’язок, ніж «звичайні» целюлозні нановолокна. В ході подальшого вивчення експерти з’ясували, що вони в результаті своєї роботи отримали матеріал набагато міцніший за деякі металеві сплави і скловолокно, а також у вісім разів жорсткіший, ніж павуковий шовк – один із найміцніших біополімерів.

Залишити відповідь