Міжнародний день коктейлю Космополітена

7 травня – Міжнародний день коктейлю «Космополітен». До вашої уваги історія появи напою, а також перевірений рецепт коктейлю на основі горілки від Nemiroff.

Коктейль Космополітен (англійською сosmopolitan cocktail) — алкогольний напій, який можна вважати одним з найпопулярніших у всьому світі.

Як приготувати Космополітен?

Інгредієнти для коктейлю Космополітен: горілка — 40 мл, лікер «Трипл-сек» — 20 мл, журавлиний морс – 50 мл, лимонний сік – 10 мл. Додати лід та розмішати.

Історія появи коктейлю Космополітен. З’явився Космополітен у 1968 році, коли бренд соку журавлини Ocean Spray шукав способи надихнути дорослих пити свій сік. Тоді коктейль називався «Гарпун». До його складу входив сік, горілка або ром, лайм, содова. Але на сьогодні складно впевнено сказати, коли ж саме клієнтові подали оригінальний Космополітен, до складу якого входить горілка, сік журавлини, свіжий лайм, а також Куантро. Та й невідомо, кому спало на думку назвати цей напій саме Космополітен.

За однією з версій, «батьком» сosmopolitan вважають Джона Кейна, який буцімто готував варіанти цього коктейлю у 70-х роках минулого століття у Провінстауні, штат Массачусетс. Несправедливим буде не згадати також про Шеріл Кук з Флориди – ця барменка у кінці 80-х років створила сosmopolitan з горілкою Absolut Citron. Шеріл переконувала, що назва напою походить від бажання створювати коктейль, який би відповідав стилю журналу Cosmopolitan. Починаючи з 1998 року завдяки виходу серіалу «Секс і Місто», де Космополітен був улюбленим головних героїнь, напій набув широкої популярності.

У чому особливість коктейлю сosmopolitan? Цей міцний напій став шалено популярним, тому що горілка – основний інгредієнт – майже не відчувається. Баланс смаку створюється завдяки поєднанню солодкого цитрусового Куантро, а також кислого соку лайма. Доповнює композицію напою сік журавлини.

Нижче наведено рецепт коктейлю Космополітен від бренд-амбасадорки Nemiroff Юлії Терлецької – рецепт твісту на коктейль Космополітен, приготовлений на горілці Nemiroff.

Інгредієнти:
– Nemiroff Wild Cranberry – 45 мл;
– Aperol – 20 мл;
– сік грейпфрута – 20 мл;
– гілочка розмарину.

Приготування коктейлю Nemiroff Cosmo: у шейкер, наповнений льодом, налити горілку Nemiroff Wild Cranberry, Aperol та сік грейпфрута. Добряче перемішати усе разом і перелити в охолоджену склянку через стейнер.

Подають коктейль Nemiroff Cosmo з підпаленою гілочкою свіжого розмарину.

Джерело