Молоко кози при лікуванні раку

Молоко кози при лікуванні раку
Козяче молоко засвоюється легше коров'ячого і має м'який вершковий смак.

Онкологічні недуги вважаються одними з найчастіших причин смертності в світі, але, якщо вірити статистиці Paris Healthcare, вченим з Франції вже вдалося козячим молоком вилікувати майже три мільйони людей від деяких різновидів цієї хвороби.

Ефективними ліками проти небезпечних захворювань вважається цетуксимаб (Cetuximab), який уповільнює поширення ракових клітин. Зазвичай він застосовується спільно з хіміотерапією, коли отруйні речовини використовуються як засоби для знищення уражених ділянок організму. Ціна цетуксимабу дуже висока, тому ще й досі деякі групи вчених шукають більш дешевий спосіб лікування. Нещодавно такий метод був нарешті знайдений – кози-мутанти навчилися давати молоко з компонентами, які містяться у вищезгаданих ліках.

Ліки від раку – корисне козяче молоко. Головні активні компоненти цекуксімаба – це моноклональні антитіла. Так називаються частинки, які виробляються імунною системою людини і зупиняють розвиток вірусів і уражених раком клітин.

Дослідники вдалися до генної інженерії і зробили так, щоб в організмі кіз почали вироблятися ці антитіла, які увійшли і до складу молока цих кіз. За даними bioRxiv, експеримент вдався – з одного літра козячого молока вчені змогли виділити 10 грамів моноклональних антитіл.

Подробиць немає, але вчені повідомляють, що модифікованих кіз отримали тим же шляхом, що і клоновану овечку Доллі.

Протиракові частки виявилися ефективніше тих, що містяться в цетуксимабу. При попаданні в організм ураженого раком пацієнта, вони міцно зв’язуються з T-кілерами – клітинами імунної системи, які шукають в організмі уражені паразитами клітини і пухлини. Досягаючи уражених клітин верхом на імунних клітинах, моноклональні антитіла починають впливати на них і зупиняти їхнє поширення по організму.

Під час цього процесу можна проводити хіміотерапію, яка передбачає використання отруйних для ракових клітин речовин. При цьому організм людини отримує відносно невелику шкоду, тому подібні комбінації активно використовуються в медицині.

На цьому відео показано, як T-кілери атакують ​​ракові клітини:

Дослідники запевняють, що нові кози, які виробляють у собі протиракові речовини, розвиваються без відхилень і поводяться досить природно. До того ж вироблені моноклональні антитіла легко виділяються із загальної маси молока і очищаються. Яким чином це все відбувається, поки що не повідомили, але отримана таким чином подоба цетуксимабу коштує набагато дешевше, ніж оригінальний препарат.

Цікавим є й той факт, що всі ліки, які містять в собі моноклональні антитіла, закінчуються на -mab (від англійського «monoclonal antibody»). Наприклад, засіб для лікування меланоми іпілімумаб, або застосовуваний при раку молочної залози рітуксімаб.

Вартість лікування раку. На сьогодні вартість лікування цетуксимабом коштує близько 13 тисяч доларів. Курс зазвичай проводять щомісяця, до отримання хороших результатів. Якщо процедура лікування проводиться спільно з хіміотерапією, то ціна зростає у кілька разів.

Висока вартість обумовлена тим, що компоненти цих ліків ще й досі отримують тільки в лабораторіях, а хімічна структура цього препарату настільки складна, що мало хто береться за цю справу.

Новий спосіб отримання ліків теж нелегкий, тому що кіз спочатку необхідно генетично модифікувати, а молоко піддати обробці. При цьому за тваринами потрібно постійно ретельно доглядати. На жаль вчені ще конкретно не повідомили, у скільки обходиться виробництво цих протиракових ліків. Але важливо також відзначити, що цетуксимаб є далеко не єдиним засобом проти поширення ракових клітин.