Молоко тарганів

Молоко тарганів
Diploptera punctata

Індійські вчені з’ясували, що таргани виробляють молоко, яке є набагато кориснішим звичайного коров’ячого. Але не всі таргани молочні, а тільки представники виду Diploptera punctata, які мешкають на Далекому Сході і в Океанії.

Продукт, який отримують з виділень тарганів Diploptera punctata назвали «ЕТНОмолоко». Виробники відзначають, що добувати молоко тарганів вкрай складно: щоб отримати 100 грамів, потрібно тисячу тарганів.

Молоко тарганів
Молочний Diploptera punctata

Виділення тарганів Diploptera punctata виявилися в чотири рази більш поживні коров’ячого молока. Тому вчені припускають, що ці комахи можуть допомогти забезпечити їжею зростаюче населення Землі.

Молоко тарганів

Більшість тарганів не виробляє молока, але представники виду Diploptera punctata – живородні комахи і вигодовують своє потомство особливими живильними виділеннями. Вчені (S. Banerjee, N. P. Coussens, F.-X. Gallat, N. Sathyanarayanan, J. Srikanth, K. J. Yagi, J. S. S. Gray, S. S. Tobe, B. Stay, L. M. G. Chavas and S. Ramaswamy) зацікавилися білковими кристалами, що входять до складу цих виділень – тобто структурою гетерогенного, глікозильованого, ліпідно-зв’язаного, in vivo-вирощеного білкового кристалу на атомарному рівні від живонароджених тарганів Diploptera punctata.

Молоко тарганів
Живонароджені таргани Diploptera punctata

Те, що ця комаха здатна виробляти молоко для своїх дитинчат, – дуже мило, але по-справжньому дослідників зачарував той факт, що один кристал може дати в три рази більше енергії, ніж така ж кількість молока буйволиці, яке калорійніше за звичне нам коров’яче молоко.

Зрозуміло, що доїти таргана складно через його малі розміри. Саме тому вчені з Інституту біології стовбурових клітин і регенеративної медицини в Індії (Institute of Stem Cell Biology and Regenerative Medicine) вирішили вивчити послідовність генів, що відповідають за вироблення білкових кристалів, і з’ясувати, чи можна синтезувати щось подібне в лабораторних умовах.

Як повідомив один із членів команди вчених Санчаро Банерджі (Sanchari Banerjee) в газеті The Times of India: «Це фантастична протеїнова добавка. Ці кристали є повноцінним харчовим продуктом: в них є білки, жири, цукри і всі необхідні амінокислоти. «Тарганяче молочко» містить достатню кількість калорій, легко і швидко перетравлюється».

Залишити коментар