Молюски найбільше забруднені мікропластиком

Молюски найбільше забруднені мікропластиком
Вчені виявили в молюсках найвищий рівень забруднення частинками пластика

Нове дослідження вчених з Йоркського університету і Університету Халла (Великобританія) показує, що з уживаних людиною продуктів мідії, устриці та гребінці містять найбільше мікрочастинок пластика.

Молюски найбільше забруднені мікропластиком
Мікропластик – це будь-який тип пластикового фрагмента довжиною менше 5 мм. Ці фрагменти потрапляють в екосистему з різних джерел, включаючи косметику, одяг та промислові процеси.

За період з 2014 по 2020 рік науковцями було проведено понад 50 досліджень для вивчення рівня глобального забруднення риби і молюсків мікропластиком. Наслідки вживання в їжу таких морепродуктів ще належить також вивчити.

Але вже попередні дані вказують на те, що це шкідливо для здоров’я людини. Щоб точніше оцінити дії частинок пластика потрібно визначити, скільки цього забруднювача потрапляє в організми людей разом з дарами моря. В результаті дослідження було виявлено від 0 до 10,5 частинок у одному грамі молюсків, від 0,1 до 8,6 – у ракоподібних і від 0 і до 2,9 мікрочастинок пластика у риб. Сторонні включення були знайдені в кишечнику, печінці та в інших частинах вивчених зразків.

Найбільшу кількість забруднювача містили молюски, виловлені у берегів Азії. Очікується, що до 2060 року кількість пластикових відходів, що утворюються в усьому світі, збільшиться в три рази.