Категорії
Різне

Можливості нової штучної шкіри

Група американських і канадських інженерів, хіміків та біологів з Коннектикутського університету і Університету Торонто розробили новий вид сенсора, який наділяє штучну шкіру можливістю відчувати тиск, вібрації і навіть магнітні поля. Дана технологія допоможе відновитися постраждалим від опіків і людям з іншими ушкодженнями дерми. Про винахід детально повідомляється в журналі Advanced Materials.

Новий сенсор складається з гнучкої порожнистої силіконової трубки, оберненої мідним дротом і наповненої частинками оксиду заліза. У міру того як наночастинки заліза рухаються всередині трубки, вони створюють електричний розряд, який передається на мідний дріт. Коли на трубку чиниться тиск, змінюється струм.

«Тип штучної шкіри, яку ми розробили, можна назвати електронною шкірою. Це новий вид електроніки, що володіє гнучкістю, властивостями розтягування, а також унікальними сенсорними можливостями, що імітують людську шкіру», – говорив Іслам Моса, постдокторант Коннектикутського університету.

Крім можливостей, подібних до людської шкіри сприймати зміни в навколишньому середовищі, електронна шкіра здатна відчувати навіть флуктуації в магнітному полі і вібрації звукових хвиль. За словами співавтора винаходу Абдельсалама Ахмеда з Університету Торонто, дослідники ставили перед собою завдання розробити штучну шкіру, сенсорні можливості якої виходять за рамки людських.

«Великою мотивацією для нас при розробці цього сенсора для електронної шкіри було прагнення розширити можливості цієї технології до надлюдських здібностей. Ми показали, що електронна шкіра може служити в якості ефективного датчика небезпеки», – каже Ахмед.

Розробники вважають, що їх винахід знайде інтерес серед виробників електронних систем безпеки, розробників роботів для рятувальних операцій, а також в пристроях нового покоління для віддаленого моніторингу за станом здоров’я.

Надалі творці сенсора планують розробити більш плоский прототип, здатний більш природним чином інтегруватися в штучну шкіру і не виділятися на її тлі. Крім того, вчені планують зробити електронну шкіру повністю біосумісною.

Автори проекту зазначають, що вартість виробництва одного подібного сенсора зараз становить менше 5 доларів. Вчені запатентували свою розробку і планують вийти з нею на ринок в найближчі пару років.

Залишити відповідь