Категорії
Грузинська кухня Кухня країн світу

Мцваді (шашлик)

Довгий мцваді,
Мцваді-бастурми,
Мцваді у баклажані.

Мцваді в Грузії роблять переважно з яловичого (бичачого) м’яса. Страва найчастіше поширена в трьох наступних варіантах:
– шашлик з цілої бичачої вирізки або довгий шашлик (нині надзвичайно рідко зустрічається в ресторанній кухні);
– шашлик з бастурми, який готують з маринованого яловичого м’яса (цей вид страви має найбільше поширення за межами Грузії, але з використанням баранини);
– шашлик з баранини в баклажані, притаманний домашній кухні.

Довгий мцваді. Вирізку зачистити від плівок і всією довжиною (цілою) просунути на рожен. Щоб вирізка під час смаження не скорочувалася, її щільно прив’язують до рожна суворою ниткою.

Смажать мцваді як звичайний шашлик, обертаючи над вугіллям без полум’я. Попередньо і в процесі обсмажування шашлик обмазують горіховою або іншою рослинною олією. Іноді до смаження шашлик злегка змочують солоною водою, але можна просто посолити і поперчити або змастити аджикою вже готовий шашлик – таке м’ясо буде більш соковитим.

Готовий шашлик знімають з рожна, ріжуть поперек волокон з невеликим скосом на скибки товщиною 1,5 см. Солять, перчать і подають з зеленою цибулею, кінзою, базиліком або обсмаженими на рожні цілими помідорами, у яких знімають шкірку.

Мцваді-бастурми. З яловичої вирізки або з м’яса інших відділів задньої частини, ретельно очищеного від плівок і сухожиль, нарізати однакові шматки (десь 3×5 см), які скласти в неметалевий посуд (фаянсовий, порцеляновий, емальований).

До суміші солі, чорного меленого перцю, дрібно нарізаної цибулі, меленого насіння коріандру або ажгону додати 1-2 ст. ложки винного оцту, перемішати. Підготовлену суміш засипати в посуд з м’ясом, перемішати, закрити і витримати в прохолодному місці від 12 годин до 2,5 діб.

Шматки м’яса нанизати на рожен (краще за все не на металевий, а на прути з листяних порід дерева) і обсмажити над вугіллям. Щоб м’ясо не підгоріло і не обвуглилося по краях, його обмазують олією, а вугілля злегка присипають золою.

Мцваді (шашлик)
Мцваді-бастурми

Мцваді у баклажані. Баранину (корейку або задню частину), краще молоду, нарізати на шматки однакових розмірів.

Баклажани надрізати глибоко вздовж і в цей розріз помістити шматки баранини, злегка посолені і посипані меленим чорним перцем. Після цього мцваді потрібно нанизати на рожен так, щоб він захопив обидва кінці баклажана і всі шматки баранини.

Обсмажують мцваді над вугіллям. Рожен обертають так, щоб шматки баранини всіма своїми сторонами поверталися у відкритому розрізі баклажана.

Під час обсмажування баранину і баклажани змащують пір’їнкою, змоченою в олії.

Мцваді (шашлик)
Мцваді в баклажані

Залишити відповідь