Мультикоптер SureFly

Мультикоптер SureFly

В місті Цинциннаті (США) незвичайний апарат SureFly, призначений для перевезення пасажирів, на початку травня поточного року здійснив свій перший політ. Льотчик-випробувач підняв пристрій в повітря на висоту кількох метрів.

Сьогодні кілька компаній в світі займаються розробкою нових транспортних засобів, які можна було б використовувати для швидких переміщень в місті, а також між містом і передмістям. Це індивідуальні пілотовані і безпілотні літальні апарати і навіть аеротаксі.

Як повідомляє Digital Trends, під час випробувань апарат під управлінням льотчика-випробувача піднявся на невелику відстань над землею і провів деякий час в режимі висіння.

Перший політ пасажирського мультикоптера SureFly був «вільним». Це означає, що апарат не був з’єднаний з землею страхувальними тросами, які зазвичай використовуються в таких випробуваннях для запобігання апаратом неконтрольованого набору висоти. Проведені перевірки визнані успішними.

Мультикоптер SureFly створюють за схемою гібридного літального апарату. Розробляється він компанією Workhorse. Це двомісний дрон з вісьмома пропелерами (двомісна капсула розташована під двома перехрещеними балками).

Гібридна система коптера поєднує в собі двигун внутрішнього згоряння з акумулятором. Самі повітряні гвинти приводяться в рух індивідуальними електромоторами, які, в свою чергу, живляться від генератора і акумуляторної батареї. Генератор розкручується бензиновим двигуном Honda потужністю 200 кінських сил. У разі відмови генератора або двигуна електромотори переключаються на живлення від двох акумуляторних батарей ємністю 7,5 кіловат-годину кожна.

Мультикоптер SureFly масою 680 кг може підняти вантаж до 180 кг і перемістити його на відстань до 112 км, гранична висота польоту – 1,2 тисячі метрів. Мультикоптер може розвивати швидкість до 112 кілометрів за годину. На думку розробників, новий літальний апарат дешевше, безпечніше і легше, ніж вертоліт.

Скільки часу займуть льотні випробування SureFly, поки невідомо. Раніше Workhorse розраховувала провести перший політ апарату в кінці 2017 року, а в 2019-м завершити його льотну сертифікацію, після чого приступити до серійного виробництва і продажу. Вартість серійного мультикоптера складе близько 200 тисяч доларів.

Мультикоптер SureFly
Крісла льотчика і пасажира в SureFly

У квітні минулого року німецький стартап Lilium Aviation приступив до льотних випробувань повнорозмірного прототипу електричного пасажирського конвертоплана. Короткий перший політ апарату визнали успішним.

Відмінною рисою конвертоплана Lilium Aviation стане використання тільки енергії від 12 акумуляторних батарей, від яких будуть харчуватися 36 вентиляторів. Частина з них розташовані в спеціальному поворотному горизонтальному носовому оперенні, яке буде втягуватися в корпус при горизонтальному польоті.

Залишити коментар