Мумія вовченя в Канаді

На півночі Канади знайшли добре збережену мумію вовченя-самиці, якій близько 56 тисяч років, знайдено у вічній мерзлоті в Канаді.

Останки тварини виявив золотошукач в Юконі в 2016 році. Він розбивав кригу вічної мерзлоти за допомогою гідромонітора (водяної гармати) і побачив у ній якийсь предмет, який виявився мумією стародавньої тварини. Золотошукач помістив знахідку в морозильну камеру і повідомив про неї палеонтологів.

Мумія вовченя в Канаді
Мумія стародавньої тварини

За словами вчених, екземпляр мумії тварини добре зберігся – вціліла шкура, шерсть і зуби. «Вона, по суті, збереглася на 100%, не вистачає лише очей», – розповіла в інтерв’ю EurekAlert! палеонтолог і викладач з анатомії в університеті Так-Мойна в Айові Джулі Мічен.

Стародавню мумію назвали Жур, що на мові корінних індіанців громади Тшондек-Хвечін означає вовк. Вченим вдалося з’ясувати вік вовченяти і його раціон, який включав рибу, а також ймовірну причину смерті. Результати дослідження були опубліковані в журналі Current Biology journal.

Після аналізу ДНК і зубної емалі дослідники припустили, що молода вовчиця померла близько 56-57 тисяч років тому. У науковій роботі відзначається, що скам’янілості вовків в Юконі і на сусідній Алясці зустрічаються досить часто, але мумії трапляються набагато рідше.

Мумія вовченя в Канаді
Рентгенівські знімки показали, що на момент смерті маленькій вовчиці було лише 6-8 тижнів.

«Ми припускаємо, що тварина була в своєму лігві і померла від того, що лігво обвалилося. На момент смерті тварина не голодувала і їй було 7 тижнів. Нам стало легше на душі, коли з’ясували, що бідна дівчинка не довго мучилася перед смертю», – сказала Мічен.

Жур жила в період, коли великі арктичні льодовики тимчасово відступили, а на їхньому місці з’явилися ліси. Це були часи мастодонтів, верблюдів, гігантських бобрів і, як у випадку з Жур, сірих вовків.

«Завдяки настільки винятковому збереженню хижої тварини, у нас з’явилася унікальна можливість поглянути на екосистеми льодовикового періоду через хижака», – розповів National Geographic палеогенетик з Університету Макмастера Тайлер Мурчі.