Наближається 55-метровий астероїд

NASA – Національне управління з аеронавтики та дослідження Космосу (США) повідомило, що 22 січня повз Землю пролетить 55-метровий астероїд. У NASA також запевняють, що не очікують жодних впливів на нашу планету.

За даними NASA, космічне тіло, назване YE5, рухається зі швидкістю 10,5 кілометрів за секунду (37 800 км за годину) і найближчими днями пролетить на відстані близько 400 тисяч км від Землі. В даний час воно пролітає повз Марса.

Повідомляють, що астероїд YE5 буде так само близько знаходитися до Землі, як і Місяць, середня відстань до якого – 384 000 км. До того ж NASA виключає будь-яку ймовірність зіткнення із Землею і не очікує, що прогноз зміниться.

«NEO – це комети та астероїди, які виштовхуються гравітаційним притяганням прилеглих планет на орбіти, що дозволяє їм потрапити в околиці Землі. Науковий інтерес до комет і астероїдів багато в чому обумовлений їхнім статусом – незмінні залишки від сміття, що утворилося в процесі формування Сонячної системи близько 4,6 мільярда років тому», – підкреслили астрономи.

За словами дослідників, комети та астероїди, що залишилися примітивними будівельними блоками часів процесу формування Сонячної системи, є ключем до розгадки хімічного складу суміші, з якої формувалися планети.

Раніше (в п’ятницю 13 листопада 2020) астероїд VT4, близько 10 метрів в поперечнику, пролетів на рекордно малій відстані від нашої планети над південною частиною Тихого океану. VT4 був помічений в обсерваторії Мауна-Лоа на Гаваях 14 листопада, коли вже той віддалявся від нашої планети. Це не рідкість для небесних тіл, особливо астероїдів, що швидко наближаються до Землі з сліпої зони – з боку Сонця. На жаль, близьке проходження астероїда VT4 2020 року, схоже, пройшло повз увагу: зближення відбулося о 17:20 за всесвітнім часом в п’ятницю 13 листопада над південною частиною Тихого океану біля островів Піткерн. VT4 2020 можна було б побачити як зірку 3-ї величини на південь від Тасманії в передсвітанковому небі. Хоча VT4 пройшов через сферу геостаціонарних супутників і зачепив кільце низької навколоземної орбіти, ніякі супутники (включаючи МКС, яка в той час перебувала над Південною Атлантикою) не постраждали.