Наближається астероїд OR2

До Землі наближається астероїд OR2, який помітили ще в 1998 році. Діаметр космічного тіла становить приблизно 1,5 кілометри і, схоже, про що пожартували астрономи, він також у масці.

Наближається астероїд OR2
Астероїд наблизиться до Землі 29 квітня

Астероїд OR2 вважають потенційно небезпечним, через періодичні наближення до земної орбіти, повідомили в NASA. За даними агентства, 29 квітня він буде знаходитися на найближчій до Землі відстані – це приблизно 6,2 млн км.

Астрономи з обсерваторії Аресібо (Пуерто-Ріко) сфотографували це космічне тіло і жартома припустили, що астероїд, знаючи про пандемію Covid-19, одягнув захисну маску.

«На одній зі сторін астероїда OR2 науковці розгледіли деякі топографічні особливості, що є досить цікавими для науки, – великі пагорби та хребти, – повідомила у своєму пресрелізі Анні Вірккі (фахівець обсерваторії).- Але, оскільки зараз в наших думках часто згадується Covid-19, тому і пожартували, що астероїд OR2 теж подбав про маску».

Експерти обсерваторії слідкують за астероїдами, що наближаються до Землі, і використовують ці дані для моделювання траєкторії потенційно небезпечних для Землі космічних тіл.

29 квітня астероїд пролетить на безпечній від Землі відстані, але, за словами науковців, наступного разу він буде ще трохи ближче. Тому дуже важливо вивчати рух цих небесних тіл, щоб розробляти технології для попередження та усунення загроз.

«В 2079 році астероїд 1998 OR2 в 3,5 рази буде ближче до Землі, ніж в кінці квітня 2020-го, тому так важливо знати його точну орбіту», – цитує фахівця обсерваторії Флавіана Вендетті (видання Huffington Post).