Над Австралією пролетіла вогненна куля

Над Австралією пролетіла вогненна куля
Явище падіння тіла з космосу називається метеором, якщо воно не яскравіше 4-ї зоряної величини. Якщо тіло яскравіше або помітні його кутові розміри це вже болід. Космічне тіло до падіння називається метеорним тілом і класифікується за астрономічними ознаками, наприклад, це може бути астероїд або комета.

Що це було? О першій годині ночі 15 червня в небі над Австралією з’явилася вогняна куля, яка залишала після себе зелений слід.

Уявіть, що ви гуляєте нічними вулицями свого міста і бачите, як по небу летить величезна зелена куля – що ви зробите? Найімовірніше, ви одразу візьмете в руки телефон і почнете знімати те, що відбувається для Instagram або просто на камеру. Саме так вчинив слюсар Денбі Тертон (Denby Turton). На жаль, його камера не змогла сфокусуватися на об’єкті, тому розгледіти його на відео досить складно. Але в Австралії знайшовся ще один любитель спостережень за нічним небом, який працював в нічну зміну і зняв більш деталізований ролик. Наукові видання зв’язалися з очевидцями, а вчені розповіли про походження вогненної кулі.

Зелений метеорит. Людиною, яка надала краще відео незвичайної події, став технік по імені Мітч Брюн (Mitch Brune). За його словами, непізнаний об’єкт було видно протягом 30 секунд і йому вдалося швидко схопити смартфон, щоб записати 17-секундне відео. За його словами, він був вражений тим, як вогняний об’єкт підсвітив небо зеленим кольором.

«Я ніколи в своєму житті не бачив нічого подібного! Це ви можете зрозуміти по великій кількості матюків в моєму відео», – поділився Мітч Брюн в ході бесіди з науковим виданням ScienceAlert.

Очевидцями незвичайного явища були і інші люди, включаючи навіть поліцейських, що приїхали на повідомлення про крадіжку зі зломом. Люди почали висувати різні припущення про природу загадкового об’єкта на небі. Хтось вважав, що це був військовий апарат, а деякі очевидці зовсім були впевнені, що бачили корабель інопланетян.

Насправді цим космічним об’єктом, найімовірніше, був метеорит, який згорів в атмосфері Землі.

Космічне сміття або метеорит? Щоб дізнатися правду, журналісти звернулися за допомогою до Елеонори Сенсом (Eleanor Sansom), яка працює менеджером проекту Desert Fireball Network (DFN). В рамках цього проекту вчені щоночі спостерігають за всіма падаючими зірками і метеоритними тілами, які з’являються над Австралією. Розгорнута дослідниками система складається з 50 камер, які охоплюють приблизно три мільйони квадратних кілометрів неба.

Над Австралією пролетіла вогненна куля
Одна з камер Desert Fireball Network

За словами Елеонори Сенсом, встановлені ними камери не змогли зафіксувати незвичний об’єкт. Дослідники відразу ж розвіяли чутки про космічний корабель інопланетян і оголосили, що це було або космічне сміття, або космічний камінь. Але в те, що люди побачили палаючу в атмосфері частину застарілого супутника, віриться насилу – на небі не було іскор від згорілих металевих частин.

За словами Рене Сейерс (Renae Sayers), співробітниці Центру космічних досліджень Університету Кертіна (Австралія), слід невпізнаного об’єкта був чистий і рівний. Такі особливості характерні для метеоритів, а вихідний зеленувато-синій колір міг бути викликаний згорянням магнію або заліза, з якого складався космічний об’єкт. Пояснити незвичайне світіння з більш точними подробицями дослідники не змогли, тому що 95% метеорита перетворилося на світло ще в атмосфері.

Над Австралією пролетіла вогненна куля
Ще одна фотографія зеленого метеорита. Метеорит — тверде тіло небесного походження, що впало на поверхню Землі або іншого космічного тіла з Космосу.

Також зелений відтінок може натякати на те, що об’єкт перебував далеко від Землі і не робив для нас загрозу. За словами Елеонори Сенсом, більшість метеоритів горить зеленим кольором і стають помаранчевими тільки на близькій відстані до нашої планети.

Вченим невідоме навіть приблизне місце падіння об’єкта, тому проводити його пошуки вони не будуть. Науковці майже на 100% впевнені, що те що падало, згоріло в шарах атмосфери повністю. Вчені назвали можливий розмір палаючого об’єкта – це щось середнє між баскетбольним м’ячом і пральною машиною.

Цікавий і той факт, що після падіння великих метеоритів, на поверхні нашої планети залишаються великі кратери, де з часом починає накопичуватися вода. Так виникають метеоритні озера. Деякі з них навіть незвичайні – в Індії є таке метеоритне озеро, вода в якому періодично змінює свій колір.

Залишити коментар