Категорії
Міста, країни, люди

Найбільша екологічна катастрофа в Ізраїлі

Десятками тонн мазуту забруднене середземноморське узбережжя Ізраїлю. Місцева влада каже про найбільшу екологічну катастрофу в історії країни.

Влада Ізраїлю намагаються встановити причину забруднення: за попередніми даними, мова йде про витік палива з корабля.

Численні згустки мазуту виявлені на більшій частині берегової лінії Ізраїлю, що тягнеться на 190 кілометрів. Місцева влада побоюється, що на очищення забрудненої території можуть піти місяці, а то й роки.

Місцевих жителів просять утриматися від відвідування середземноморських пляжів.

Найбільша екологічна катастрофа в Ізраїлі
Черепаха, покрита мазутом

Через розлив палива постраждала місцева фауна. Виявлені мертві черепахи, риби і птиці, забруднені в речовину чорного кольору.

Припускають, що джерелом забруднення було паливо одного з кораблів, яке чомусь під час шторму 11 лютого потрапило в воду. На той момент судно перебувало на відстані близько 50 км від берега. Щоб встановити, з якого саме корабля відбувся витік, фахівці вивчають супутникові знімки і напрямок хвиль.

Міністр з охорони навколишнього середовища Гіла Гамліель заявила, що під підозрою тепер знаходяться дев’ять кораблів, які тоді перебували в цьому районі. В Ізраїлі розглядають можливість судового позову для отримання мільйонної компенсації.

Найбільша екологічна катастрофа в Ізраїлі
Волонтери збирають згустки мазуту

Прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху відвідав один з пляжів. Тисячі волонтерів і солдатів допомагають очистити узбережжя від згустків мазуту, що вже завдало серйозної шкоди дикій природі.

Найбільша екологічна катастрофа в Ізраїлі
17-метрова туша фінвала

Минулого четверга на південний берег Ізраїлю винесло 17-метрову тушу мертвого фінвала. В результаті розтину в організмі тварини виявили маслянисту чорну рідину. Поки що спеціалісти не можуть остаточно стверджувати, чи пов’язана загибель кита з витоком палива.