Категорії
Різне

Найчіткіше зображення сонячної плями

Найбільший наземний сонячний телескоп DKIST отримав найчіткіші зображення сонячної плями, яка трохи нагадує соняшник або око Саурона з «Володаря кілець».

Пляма виглядає як темна ляпка, оточена стрічками плазми, створеними магнітними полями, що тягнуться з центру. Маючи близько 15 000 кілометрів в діаметрі, пляма могла би з легкістю поглинути всю Землю і в ній би ще залишилося вільне місце.

В порівнянні з навколишнім більш розпеченим газом плями на Сонці виглядають більш темними. Плямами відзначені місця на сяючій сфері, які умовно вважають поверхнею Сонця, де пучки магнітних полів пробиваються назовні, вони ж пригнічують вихід гарячої плазми знизу, тому температура в цьому місці нижче. Тоді як середня температура на більшій поверхні близько 5,5 тисяч градусів, в центрі сонячної плями вона може бути всього 3700 градусів.

Здатність нового телескопа розрізняти деталі розміром від 20 кілометрів може допомогти вченим більш детально розібратися в причинах багатьох непояснених загадок нашого Сонця, наприклад, чому атмосфера зірки на мільйони градусів гарячіше, ніж її зовнішня яскрава поверхня.