Категорії
Міста, країни, люди

Найпотужніший лазер запустили у Південній Кореї

У Південній Кореї запустили найпотужніший у світі лазер. Науковці розраховують, що це допоможе їм розкрити багато загадок фізики.

Найпотужніший лазер запустили у Південній Кореї
Установка лазера, фото Chang Hee Nam, CoReLS

Лазер — оптично-квантовий генератор монохроматичного світла. Лазерна установка здатна поширювати світло у вигляді вузького пучка на великі відстані без розсіювання і створювати велику густину потужності випромінювання при фокусуванні (108 Вт/см² для високоенергетичних лазерів).

Південнокорейські вчені вважають, що їхня найпотужніша у світі лазерна установка допоможе зробити нові відкриття у фундаментальній фізиці, про що розповів професор Інституту науки та технологій міста Кванджу Чан Хі Нам, передає New Atlas.

Лазерна установка складається з низки деформованих дзеркал, які збирають світло в 28-сантиметровий пучок, після чого промінь направляється на параболічне дзеркало, де фокусується на мішень діаметром 1,1 мікрометра (це в 50 разів менше, ніж товщина волосини людини).

Тривалість імпульсів лазера лише кілька фемтосекунд, але завдяки високому ступеню сфокусованої потужність лазерного променю приблизно така ж, як і всього сонячного світла, сфокусованого на мішень діаметром лише 10 мікронів.

Раніше найпотужнішим імпульсним лазером був титаново-сапфіровий лазер HERCULES в Університеті штату Мічиган (США), найбільша потужність цієї установки – 1022 Вт на квадратний сантиметр.

Чим цікавий лазер науковцям? Вчені завдяки новому лазеру розраховують отримати величезну кількість нових відкриттів.

«Цей високо інтенсивний лазер дозволить нам у лабораторії досліджувати астрофізичні явища, як-от електрон-фотонне розсіювання. Ми зможемо використовувати лазер для експериментальної перевірки теоретичних ідей, деякі з яких були вперше запропоновані майже століття тому», — заявив Чан Хі Нам.

Як зазначає New Atlas, йдеться передусім про квантову електродинаміку сильних полів, деякі напрацювання в якій пов’язані з потужними космічними променями. Більш прикладне застосування лазера – вузький пучок світла здатен знищувати або пригнічувати злоякісні клітини.

Джерело