Категорії
Природа Тварини

Найшвидші породи собак – ТОП-10

Собака (латинською Canis lupus familiaris) – одна з найпоширеніших (поряд з кішкою) домашніх тварин-компаньйонів. Відомі вони своєю соціальною поведінкою, любов’ю до гри, здібностями до навчання. На сьогодні виведено спеціальні породи собак, призначені для різних цілей: полювання, охорони, тяги гужового транспорту та іншого, а також багато декоративних порід (болонок, пуделів тощо).

Важливим критерієм оцінки собак є їхня конституція (генетично обумовлений ​​зв’язок здібностей з особливостями статури і поведінки), що визначає службові та племінні якості тварини. Одним з основних спадкових факторів, що впливає на характер собаки, є темперамент. Здібності і поведінка собаки зумовлює специфіку породи.

Середня швидкість звичайної собаки при бігу приблизно дорівнює 10-15 км за годину, що недалеко від людських показників (середня швидкість людини десь 7 – 12 км за годину). Але є породи собак, які здатні розганятися до швидкості понад 60 км за годину. Звичайно ж, мова йде не про кімнатних собачок, яким немає потреби стрімголов кудись мчати. Також це не стосується службових і сторожових псів. Дуже рідко коли представники виду німецьких вівчарок можуть бігти зі швидкістю понад 30-35 км за годину, а добермани зазвичай не перевищують планки в 35 км за годину. Можливо через свою масивну будову кавказькі вівчарки не біжать швидше 30 км за годину, хоча така швидкість для собаки вже вважається немаленькою. Але у кого з представників собачого світу пальма першості?

Величезну швидкість в першу чергу потрібно розвивати у собак мисливських порід, чиє завдання – наздогнати дичину. Без швидкого бігу собака-мисливець не може вполювати, наприклад, зайця (ця тварина здатна тікати від загибелі зі швидкістю 40-60 км за годину), лисицю (розвиває близько 40 км за годину), ведмедя (бігає зі швидкістю до 50 км за годину), кабана (його швидкість в надзвичайній ситуації понад 35-40 км за годину), рись (40-40 км за годину). Саме тому найбільш швидкими собаками по праву вважаються мисливські породи.

1. Грейхаунди – найшвидша у світі порода собак. Показник швидкості грейхаунда 67,32 км за годину в 1994 році занесено до книги Рекордів Гіннеса. Хоча деякі власники цієї породи стверджують, що грейхаунди здатні бігти і понад 70 км за годину, але документально це поки що не підтверджено. Ці англійські хорти досить високі в холці (не менше 70 см) з середньою вагою не більше 40 кг. Завдяки своїм довгим кінцівкам і дуже м’язистій будові спринтери-грейхаунди показують відмінні результати не тільки під час полювання, а й на змаганнях. Ці тварини часто перемагають в собачих перегонах, але, незважаючи на здатність розвивати стрімку швидкість, їх часом підводить витривалість, тому грейхаундів називають бігунами на відносно короткі дистанції.

Найшвидші породи собак - ТОП-10
Салюк

2. Салюк – перський хорт, дещо поступається в швидкості грейхаундам, хоча здатен набрати швидкість 60-65 км/год, більш витривалий, ніж лідери-грейхаунди. Салюк може переслідувати дичину годинами. Представники породи в холці досягають не більше 70 см, при цьому вага не перевищує 25 кг. Витончена суха статура іноді створює враження зайвої субтильності, але салюки – фізично сильні собаки. Відомі випадки, коли вони гнали навіть антилоп, чия швидкість може становити 60-85 км/год.

Найшвидші породи собак - ТОП-10
Порода слюги

3. Слюги – арабські хорти, повільніші за грейхаундів (швидкість цих порід нерідко перевищує 60-65 км / год), відрізняються гарною витривалістю (переслідують звіра протягом 6 годин і більше), наділені неймовірною гнучкістю, готові до різких розворотів. Під час бігу цих собак часто порівнюють з гепардами – настільки вони граціозні і швидкі. Вони володіють високими м’язистими кінцівками, граціозні, тонкошкірі, в холці – до 72 см, вага – до 32 кг. Вміють полювати на зайця, газель, кабана.

Найшвидші породи собак - ТОП-10
Найшвидші породи. Азавак

4. Азавак – африканський хорт з сухою і мускулистою статурою, кінцівки довгі, психіка азартна, гасає зі швидкістю не менше 60 км за годину. Представники породи максимально в холці досягають 70 см, максимальна вага – до 25 кг. Як і у слюги, шкіра у азаваків тонка, тому за рахунок хорошого теплообміну можуть полювати під час спеки. Протяги, холодний вітер і мороз вони переносять погано.

Найшвидші породи собак - ТОП-10
Собака породи уїппет

5. Уїппет – малий англійський хорт, може бігти швидше 50 км за годину, в деяких випадках до 60 км/год. Представники породи мускулисті, витончені, з добре розвиненими суглобами, висота в холці становить не більше 50 см, вага – до 12 кг. Уїппет – непоганий компаньйон, характер поступливий, однак справжнє його призначення – участь в полюванні і в собачих перегонах.

Найшвидші породи собак - ТОП-10
Афганський хорт

6. Афганський хорт – мисливська порода собак, схожа на салюків, але з більш густою шерстю. Здатні розганятися до 55-60 км за годину. У холці їх висота може досягати 75 см, вага – 30 кг. За будовою тіла афганські хорти мало чим відрізняються від інших видів хортів, однак природа щедро нагородила їх довгою шовковистою вовною. Головне призначення афганських хортів – полювання, під час якого вони зі злістю і азартом переслідують дичину, оленя, барана, вовка.

Найшвидші породи собак - ТОП-10
Левретка

7. Левретка – малий італійський хорт (або італійський грейхаунд) з компанійським характером. При 38 см в холці важить всього близько 5 кг. Здатні полювати на дрібного звіра (білку, зайця). Левретки – відмінні бігуни, їх швидкість розвивається до 50 км/год, миттєво орієнтуються в просторі, але досить вразливі через свою тендітну конституцію і нетерпимість до холоду і вогкості.

Найшвидші породи собак - ТОП-10
Фараонова собака

8. Фараонові собаки (іноді їх називають фараоновими хортами) – стрункі, досить мускулисті, атлетичної статури собаки. Характер компанійський. Середня висота в холці – не більше 64 см, важать до 25 кг. Готові переслідувати здобич зі швидкістю близько 60 км за годину. Найчастіше проявляють себе в якості мисливців на кроликів і зайців, в міських умовах ці якості можуть проявитися в гонитві за кішками і гризунами.

Найшвидші породи собак - ТОП-10
Російський хорт

9. Російські хорти – порода великих собак (до 86 см в холці у псів, до 78 см у сук). Елегантно складені, красиві, дуже розумні і вірні. Ці собаки є відмінними бігунами – їх швидкість може досягати 50 км за годину. Їх використовують під час цькування вовків, ведмедів, кабанів. З ними полюють на зайців, лисиць. Відрізняються російські хорти не тільки швидкістю бігу, але й своєю витривалістю і готовністю ганятися за дичиною протягом багатьох годин.

Найшвидші породи собак - ТОП-10
Сибірський хаскі

10. Сибірські хаскі – ця порода сформувалася на Далекому Сході, хоча офіційно була визнана в США. Сибірські хаскі не настільки швидкі, як мисливці-хорти, їх максимальна швидкість не перевищує 45 км за годину (рідко 50 км/год). Більш знамениті вони своєю витривалістю і здатністю працювати в сильний мороз, доставляючи важкий вантаж. Відомі випадки, коли упряжка з їздовими хаскі проходила відстані понад 500 км практично без відпочинку. Хаскі – середні за розміром собаки з густим вовняним покровом, висота в холці – до 60 см, вага – до 28 кг. При бажанні їх можна навчити полюванню на дрібного звіра і птицю.

Висновок. Найшвидшими в світі собаками офіційно признані мисливські англійські хорти (грейхаунди), але буквально в спину їм дихає як мінімум десяток інших порід. Якщо говорити про максимальну швидкість, яка підвладна цій породі собак, то вона становить приблизно 70 км за годину – цей показник дорівнює рекордній швидкості жеребця-чемпіона.

Залишити відповідь