Категорії
Різне

Найшвидший оптичний нейроморфний процесор

Міжнародна група дослідників, очолювана технологічним університетом Свінберна (Swinburne University of Technology), продемонструвала найпотужніший оптичний нейроморфний процесор.

Створені на основі структури зорової кори головного мозку нейронні мережі визначають ключові особливості з вхідного потоку даних для передбачення властивостей поведінки, аналізованого об’єкта.

Новий мікропроцесор здатний виконувати понад 10 трлн операцій за секунду і призначений для обробки надвеликих обсягів даних, що є справжнім проривом в області апаратного забезпечення систем штучного інтелекту. Його продуктивність перевершує конкурентів більш ніж в 1000 разів.

Сучасні електронні аналоги, такі як Google TPU, можуть працювати зі швидкостями понад 100 ТераОП/ с (100 трильйонів операцій за секунду), що досягається шляхом об’єднання десятків тисяч паралельно включених окремих процесорів. На відміну від них, нова оптична система використовує тільки один процесор. Для її створення була розроблена технологія паралельного поділу даних у часі за довжиною хвилі і просторовими вимірами за допомогою вбудованого мікрогребневого джерела лазерного випромінювання. Діє як веселка, що складається з сотень високоякісних мікролазерів, розміщених на одному чипі, що набагато менше, дешевше і швидше, ніж інші джерела оптичного випромінювання. Цей технологічний винахід робить нейромережі продуктивніше, наявно демонструє, як саме буде відбуватися обчислення в найближчому майбутньому.

«Цей процесор може служити універсальним інтерфейсом з надвисокою пропускною спроможністю для будь-якого нейроморфного обладнання – оптичного або електронного, – забезпечуючи доступність машинного навчання для обробки великих обсягів даних в режимі реального часу», – говорить співавтор дослідження доктор Сюй, випускник Свінберна і докторант кафедри інженерії електричних і комп’ютерних систем Університету Монаша.

«Це дійсно показує нам, наскільки різко ми можемо збільшити потужність наших процесорів за рахунок інноваційного використання мікрогребнів», – пояснює доктор Сюй.

Професор RMIT Мітчелл додає: «Ця технологія може бути застосована до всіх форм обробки і зв’язку – вона матиме неабиякий вплив. У довгостроковій перспективі ми сподіваємося реалізувати повністю інтегровані системи на кристалі, що значно знизить витрати і споживання енергії».

Джерело