Категорії
Природа Тварини

Найсильніші тварини на Землі. Хто вони?

Яка тварина найсильніша? Багато хто може подумати, що це слон або синій кит, які володіють найбільшими розмірами і вагою. Але чи залежить сила тварини від її розміру чи ваги? І як визначити, хто в тваринному світі є найсильнішим? Якщо враховувати співвідношення сили і ваги, то багато тварин з меншою масою і розмірами виявляться сильнішими навіть за найбільших.

Найсильніші тварини на Землі. Хто вони?
Слони

Найбільша наземна тварина. Найбільшою наземною твариною є слон. Вага слона може досягати 7 тонн (максимальний зафіксований в «Книзі рекордів Гіннесса» – більше 12 тонн), ріст – понад 3 м. За допомогою хобота слон здатний підняти вагу до 250-275 кілограмів. Відомо, що африканські слони при необхідності вміють підхоплювати хоботом і переносити своїх слоненят, які при народженні вже важать більше 100 кілограмів. Максимальна вага, яку можуть тягти за собою слони, за різними даними становить від 1 до 2 тонн.

Найсильніші тварини на Землі. Хто вони?
Південноамериканська гарпія

Найсильніший птах. Південноамериканську гарпію можна назвати найсильнішим у світі птахом. Цей вид є мешканцем переважно південноамериканських тропічних лісів. При довжині тіла від 90 до 110 сантиметрів з вагою до 9 кілограмів розмах крил цього виду досягає двох метрів. Цей птах наділений видатною силою. Достовірно відомо, що найбільша тварина, вбита і унесена цією гарпією, була 7-кілограмова мавпа-ревун (випадок стався в 1990 році в перуанському Національному парку Ману).

Найсильніші тварини на Землі. Хто вони?
Білий ведмідь

Найбільший ведмідь. Білий ведмідь – найбільший представник сімейства ведмежих. В середньому довжина тіла білого ведмедя – 200-250 сантиметрів, росте в довжину до 3 метрів, а вагою – до 1 тонни. Це один з найнебезпечніших хижаків планети. Живе в арктичних районах. Вважають , що білий ведмідь перевершує свого бурого родича рівнем інтелекту і масою.

Найсильніші тварини на Землі. Хто вони?
Горила

Найсильніша мавпа. Найсильнішими на планеті мавпами є горили – найбільші людиноподібні примати. Горили в природі живуть в основному в лісах Центральної і Західної Африки. Згідно з Книгою рекордів Гіннеса, горила здатна піднімати вагу до 815 кілограмів, а за деякими даними, ці примати піднімали повалені дерева вагою біля 2000 кілограмів.

Найсильніші тварини на Землі. Хто вони?
Тигр

Найсильніша кішка. Тигр – найсильніший і найбільший з сімейства котячих. Живуть тигри в болотистих районах, тропічних лісах і на трав’янистих землях Південно-Східної Азії. Сибірський тигр – найбільший серед тигрів. Доросла особина досягає в довжину 190 – 230 сантиметрів, а вага дорослої тварини майже 300 кілограмів. Тигри мають потужні щелепи і по 30 зубів. Верхні ікла тигрів – до 8 сантиметрів, призначені для розриву плоті. Тигри – грізні мисливці, їх здобич іноді в 2 рази важче власної ваги хижака.

Найсильніші тварини на Землі. Хто вони?
Гребенястий крокодил

Найсильніша рептилія. Гребенястий крокодил – найбільший наземний хижак. Зустріти його можна в Індонезії, В’єтнамі, на сході Індії і Нової Гвінеї. Є відомості, що максимальна довжина цієї рептилії становить 7,3 м. Гребенястий крокодил володіє найсильнішим укусом серед всіх тварин. Розрахункова сила стиснення щелеп великого самця гребенястого крокодила масою 1308 кілограмів – від 27531 до 34424 ньютонів, що еквівалентно силі тяжіння в 2809-3512 кілограмів.

Найсильніші тварини на Землі. Хто вони?
Жук-гнойовик

Найсильніша комаха. Рекорд найсильнішої комахи на планеті належить жуку-гнойовику. Представник цього невеликого виду жуків здатний піднімати вантаж, маса якого в 1141 разів більша його власної маси. Це, коли б середньостатистична людина, вагою 80 кілограмів, піднімала вантаж 90 тонн.

Найсильніші тварини на Землі. Хто вони?
Копепод

Найсильніша тварина на планеті. Це далеко неповний перелік силових можливостей тварин, але, як з’ясувалося, найсильнішою твариною вважають не носорога і навіть не кита, а маленького копепода, розміри якого досягають від 1 до 3 міліметрів. Копеподи – це маленькі рачки, які живуть в океані і мають дуже сильні м’язи, завдяки чому наділені вони відразу двома системами пересування: для плавання і для стрибків. Вчені вважають, що копеподи майже в десять разів сильніші за будь-якого іншого представника тваринного царства, бо здатні за одну секунду переміститися на відстань, що перевищує довжину їхнього тіла в 500 разів.

Залишити відповідь