Найтепліший листопад

Минулий листопад став найтеплішим за весь період спостережень.

За даними служби супутникового моніторингу листопад 2020 року став найтеплішим за весь час спостережень за погодою. Минулий місяць був на 0,8 градуса тепліше, ніж в середньому за період з 1981 по 2010 роки.

Цей новий рекорд на 1/10 перевищив попередню позначку. На півночі Європи температура була на 1,9 градуса тепліше базового значення, чим перевершила рекорд 2006 року – 0,4 градуса. В даний час температурний рекорд належить 2016 року, але попереду ще місяць, щоб зрівнятися з ним або навіть перевершити це сумнівне досягнення.

Зараз глобальне потепління в середньому по всьому світу складає трохи більше одного градуса в порівнянні з доіндустріальним періодом. Але тепер вже людство переживає руйнування пов’язані з більш частими екстремальними проявами погоди, такими як лісові пожежі і тропічні шторми.

Аналіз супутникових зображень показав, що в листопаді цього року площа арктичного льоду скоротилася майже до самого мінімуму в порівнянні з цим же місяцем у всій базі вимірювань, які виконуються з 1979 року. Ця тенденція підкреслює важливість всебічного моніторингу Арктики, оскільки вона тепер нагрівається швидше, ніж решта світу.

Залишити відповідь