Антилія – найвищий приватний будинок

Antilia – 27-поверхова будівля, деякі з поверхів якої розділені великим простором, тому загальна висота будівлі (173 м) дозволила б вмістити 60 поверхів. Ця житлова будівля, зведена в Мумбаї для індійського бізнесмена Мукеша Амбані, має площу близько 37 000 м 2, що робить її найбільшим приватним житловим будинком у світі. Хмарочос обслуговують 600 осіб постійного персоналу.

Будівля, яка отримала свою назву на честь міфічного острова Антилія в Атлантичному океані, була спроектована архітекторами з Чикаго американської компанії Perkins and Will.

Антилія - найвищий приватний будинок
Житлова будівля у Мумбаї

Будівельна компанія Leighton Holdings почала зведення будинку Antilia, але будівництво було завершено іншою компанією.

Будівля Antilia зведена на ділянці площею 4532 м² на Атламаунд роуд, на знаменитій «Cumballa Hill», де вартість ділянки може доходити до 10 000 доларів США за м².

Antilia – сейсмостійка споруда, спроектована витримати землетрус у 8 балів за шкалою Ріхтера.

У вестибюлі будинку 9 ліфтів. На перших шести поверхах – парковка на 168 автомобілів, особистий автосервіс розташований на сьомому поверсі, на 8-му – невеликий театр на 50 осіб.

На наступних декількох поверхах розташовуються: СПА–салон, кілька плавальних басейнів, на трьох поверхах висячі сади і бальний зал.

Ще вище розміщуються апартаменти для гостей, а над ними – власне сама резиденція родини Амбані, в яку входить Мукеш, його мати, дружина і троє дітей.

Над резиденцією знаходяться три вертолітні майданчики і центр управління польотами.

Згідно з даними Reliance Industries, зведення будівлі Антилія обійшлося в 50-70 млн доларів США.

Згідно з повідомленнями ЗМІ через збільшення вартості землі в Мумбаї в даний час вартість будівлі може доходити до 1-2 млрд доларів США, що робить її найдорожчим житлом у світі.

Залишити відповідь