Наметові скелі Каша-Катуве

Наметові скелі Каша-Катуве
Наметові скелі Каша-Катуве

Каша-Катуве (Kasha-Katuwe Tent Rocks National Monument) – унікальна група гірських формувань біля підніжжя гір Хемез в північній частині Нью-Мексико, між Альбукерке і Санта-Фе. Великі скелі Каша-Катуве, які обіймають круті стрімчаки Каньйону Перальта, мають форму наметів.
Каша-Катуве знаходяться на плато Пайяріто, що піднімається на висоту 1730-1950 м над рівнем моря. Ця місцевість отримала статус Національного монумента завдяки Біллу Клінтону в січні 2001 року, незадовго до його відставки.

Назва Каша-Катуве з’явилася завдяки незвичному зовнішньому вигляду скель, які дійсно нагадують наметові містечка. Деякі з них завтовшки понад 300 м і досягають висоти 30 метрів.

Наметові скелі Каша-Катуве
Скелі Каша-Катуве

6-7 мільйонів років тому під час вулканічних вивержень з пемзи, попелу і залишків вулканічного туфу сформувались конусоподібні наметові скелі. З часом вітер і вода висікли в скелях каньйони, щілини, глибокі і мальовничі ущелини, відшліфували породу, зробивши обрамлення гладкими півколами привабливими для туристів.

На багатьох скелях можна помітити захисні ковпачки. Але є й скелі, у яких їх немає. Вони вже втратили свою міць і майже розсипалися.

Наметові скелі Каша-Катуве
Каша-Катуве

Величезні вибухи з вулканічного поля Джемес винесли на поверхню уламки гірських порід, а гарячі гази змусили всю цю суміш, яка дістала назву пірокластичних потоків, потекти вниз, тому, коли відвідувачі дивляться на скелі поблизу, можуть побачити невеличкі, круглі, напівпрозорі вкраплення з вулканічного скла.

Наметові скелі Каша-Катуве майже абсолютно однакові за формою. Сірого кольору з вкрапленнями бежевого і рожевого вулканічні матеріали нашарувалися рівними пластами, може через це Каша-Катуве з мови племені пуебло кересан перекладається як білі скелі.

Наметові скелі Каша-Катуве
Скелі-намети в Нью-Мексико

Область Каша-Катуве населялась людьми більше 7000 років. Протягом 15-го століття пуебло (предки сучасних індійських народів) побудували тут свої оселі. Залишилося багато петрогліфів і руїн, за якими можна частково дослідити їх спосіб життя. Перша іспанська експедиція прийшла в Каша-Катуве в 1598 році, а перші сучасні поселенці з’явилися тут тільки в 1700-х.

Мандрівники кажуть, що на фото Каша-Катуве виглядають цікавими, але вживу скелі набагато гарніші. Сьогодні для туристів в Каша-Катуве розроблено певний маршрут.

Подорожувати до Каша-Катуве прийдеться вузькими каньйонами, тому навіть невеликий дощ може стати на заваді, але коли сонячно, туристи отримують масу задоволень і вражень від неймовірних Наметових скель.

Підніматися на гору зовсім не складно, на шляху попадеться одна або дві перешкоди. На вершині – неперевершений краєвид, дивні незвичайні пейзажі.

Наметові скелі Каша-Катуве
Скелі-намети Каша-Катуве

Каша-Катуве – ідеальне місце для скелелазіння з дітьми. Виступи в скелях круті, але підняття і спуски не важкі. Крім того на території парку обладнані столики для барбекю, місця для пікніків і туалети.

В Каша-Катуве дуже цікава і різноманітна флора і фауна. Яскраво-зелене листя чагарників різко контрастує з всілякими квітами. Можна знайти заячий кущ, пустельну календулу. І кожен сезон в небі Каша-Катуве літають яструби, боривітри, беркути, ластівки. Ліси з жовтих сосен і ялівцю слугують притулком для багатьох тварин. Тут можна побачити лося, оленя, дику індичку, койотів, бурундуків, кроликів і ховрахів.

Парк і Наметові скелі Каша-Катуве доступні тільки вдень. Не можна проїжджати на машині, приходити з собаками або розводити багаття. Вхід на територію Каша-Катуве коштує $ 5.

Залишити коментар