NASA відправить вертоліт на Марс

У п’ятницю стало відомо, що NASA все-таки відправить невеликий вертоліт на Марс в рамках місії космічного агентства 2020 року, в ході якої на поверхню Червоної планети буде запущений марсохід нового покоління. Вперше в історії літальний апарат такого класу буде використовуватися за межами Землі.

Mars Helicopter з дистанційним управлінням спроектовано для польотів в тонкій атмосфері Марса. Новий літальний апарат з двома протиобертовими лопатями важить близько двох кілограмів. Його лопаті будуть обертатися на швидкості 3000 обертів за хвилину, що приблизно в 10 разів перевищує швидкість обертання лопатей земних вертольотів.

«Рекорд висоти польоту вертольотів на Землі – близько 11 тисяч метрів. Атмосфера Марса становить 1% земної, тому, коли наш вертоліт виявиться на поверхні Марса, це еквівалентно дорівнює польоту на висоті 30 480 метрів», – говорить Мімі Онг, менеджер проекту Mars Helicopter з Лабораторії реактивного руху NASA.

Вертоліт відправиться на Марс разом з марсоходом в 2020 році. Після розміщення вертольота на поверхні, марсохід від’їде на безпечну відстань. Перший автономний політ Mars Helicopter здійснить за допомогою операторів із Землі, коли будуть заряджені батареї. Вертоліт оснащений сонячними батареями для зарядки його літій-іонних батарей і нагрівальним механізмом, який буде підтримувати тепло в холодні ночі.

Дослідження поверхні Марса за допомогою вертольота обіцяє стати справжнім проривом. З огляду на невисоку швидкість пересування і обмежені можливості навігації марсохода, вертоліт стане відмінною підмогою в розвідці і виявленні місць інтересу.

Залишити відповідь