Нашестя цикад в США

Нашестя цикад в США
США заполонили мільярди цикад, фото ВВС

Мільярди цикад заполонили східне узбережжя США. 17 років ці комахи покоління Х, які є найбільшими у своїй родині, перш ніж вилізти на поверхню відпочивали під землею. Так звані німфи цикад, щоб здійснити останню линьку та стати дорослими комахами, харчувалися соком з коріння дерев. Тож наступні 4-5 тижнів Штати будуть встелені цикадами.

Цикади з’явилися в 18 американських штатах, зокрема у Мічигані та Західній Вірджинії. За підрахунками, з одного гектара з-під землі вилізло близько 1,5 млн комах, а загалом – десятки мільярдів. Вибравшись з-під землі, цикади вирушають в сади та ліси для розмноження.

Протягом години вони скидають з себе панцир і починають твердішати, а вже до ранку стають чорними з помаранчевими крильцями та червоними очима. У пошуках безпеки забираються на верхівки дерев, – розповідає Голосу Америки ентомолог Майкл Рауп. І вже на верхівках дерев самці співають любовні пісні. Якщо самці сподобався конкретний спів, вона починає мерехтіти крильцями, злегка поклацуючи.

Після спарювання самка відкладає яйця. Ентомолог зазначає, що за своє життя комаха може відкласти до 400 – 600 яєць. Згодом самка помирає, а з яєць вилуплюються нові німфи цикад, які падають і зариваються в землю на наступні 17 років.

Періодичні цикади (латинською Magicicada) – напівтвердокрилі комахи з 13- і 17-річними життєвими циклами, також відомі під назвою «сімнадцятирічна сарана» (еволюційно з сараною не пов’язані), мешкають зазвичай в східній частині Північної Америки. Для представників цього виду характерна періодичність та масовість появи дорослих особин.

Періодичні цикади класифікуються за 30 поколіннями (англ. Broods – виводками), починаючи з того року, коли вони з’являються. Покоління нумерують з використанням римських цифр. Виводки від I до XVII – сімнадцятирічні цикади, а виводки від XVIII до XXX – тринадцятирічні. Деяких виводків вже не існує в природі, але номери зберігають для зручності. Схема була введена К. Мартлатом (C.L. Martlat) в класичне дослідження комах з 1907 року. Фактичне число ідентифікованих виводків з того часу – 15.

Цікаве про цикад. Цикади з покоління-X створюють неймовірний шум, схожий на звук мотокосарки. І хоча більшу частину життя проводять під землею, це є одними з небагатьох комах-довгожителів. На землі цикади харчуються пагонами молодих дерев і виноградною лозою, чим можуть завдати шкоди. Але не варто їх плутати з сараною, нашестя якої може знищити врожаї та спричинити багато проблем. Для людини цикади не становлять небезпеки, а для тварин і птахів є корисною їжею. Деякі люди теж люблять вживати цикад, оскільки вони їстівні і є хорошим джерелом білка.

Джерело