Насичені жири знижують тяжкість панкреатиту

Група дослідників з клініки Mayo Clinic Медичного факультету Університету Сент-Луїса (Saint Louis University, SLU) та Медичного факультету Вашингтонського університету знайшли докази того, що хворі на панкреатит, які віддають перевагу продуктам з насиченими жирами, мають менш виражені симптоми цього захворювання. У своїй статті, опублікованій в журналі Science Advances, науковці описують результати своїх дослідження дієт пацієнтів з панкреатитом.

Насичені жири – це жири, що містяться в маслі, м’ясі, сирі та інших продуктах; ненасичені жири входять до складу рослин, риби тощо.

За попередніми дослідженнями вважалося, що люди, які віддають перевагу ненасиченим жирам і знижують споживання насичених жирів, які також можуть спровокувати серцеві захворювання і ожиріння, будуть більш здоровішими.

Однак спеціалісти повідомили про виключення з цих правил, коли нездорова жирна дієта та пов’язана з цим зайва вага, навпаки підвищує якість життя пацієнтів.

Дослідники виявили, що насичені жири не дуже активно взаємодіють з тригліцеридом ліпазою – ферментом підшлункової залози, що призводить до меншого утворення довголанцюгових жирних кислот та зменшення симптомів вже наявного панкреатиту.

Джерело