Категорії
Різне

Науковці Китаю оприлюднили детальні фото Марса

Науковці з Китаю оприлюднили перші детальні фотографії поверхні Червоної планети, які були зроблені орбітальним зондом місії Tianwen-1 («Питання до неба»), про що повідомляє CNSA (Китайське національне космічне управління).

На орбіту Марса Tianwen-1 вийшов 10 лютого, а з 26 лютого апарат розпочав наукові дослідження, зокрема фотозйомку поверхні Червоної планети та вивчення мінерального складу ґрунту планети.

Науковці Китаю оприлюднили детальні фото Марса
Поверхня Марса

Два опублікованих фото були зроблені панхроматичною камерою високої роздільної здатності (70 см на піксель) з відстані 330-350 км від поверхні Марса. Кольорове (третє) фото – камерою середньої роздільної здатності, на ньому зображена північна полярна шапка Червоної планети.

Зонд Tianwen-1 досліджував басейн рівнини Утопія – саме тут у травні-червні сяде марсохід китайської місії. Діаметр найбільшого кратера — приблизно 620 метрів, усередині кратера та поряд можна побачити піщані дюни.

Нагадаймо, вже згаданий китайський зонд дістався орбіти Марса в лютому. У лютому-2021 також на орбіту Червоної планети вийшов перший в історії зонд місії Об’єднаних Арабських Еміратів (14 лютого цей зонд передав на Землю перше фото), і висадився на планету марсохід Perseverance (NASA),який продовжує дослідження ґрунтів сусідньої планети.

Науковці Китаю оприлюднили детальні фото Марса
Захід сонця на Марсі, фото Persevance

Джерело

Фото: CNSA