Категорії
Різне

Навігація для візуалізації

Через очі людині надходить близько 90% інформації з навколишнього світу. Око – сенсорний орган зорової системи, що володіє здатністю сприймати електромагнітне випромінювання в світловому діапазоні довжин хвиль. Під час дослідження, проведеного Фондом боротьби за зір, з’ясувалося, що сприйняття нами образу зображення, залежить від того, де ми знаходимося.

Навігація для візуалізації
Будова зорової системи
Навігація для візуалізації
Схема акомодації ока людини

Професор Маттео Карандіні разом з вченими з Університетського коледжу в Лондоні створили віртуальне середовище, в якому дві візуально ідентичні кімнати розглядалися з двох різних ракурсів. Ці кімнати використовувалися для дослідження візуальних і навігаційних систем мишей. Робота була опублікована в Nature 11 вересня 2018 року.

Навігація для візуалізації
Оптична система ока, сприйняття та розпізнавання предметів

Вчені очікували побачити візуальні нейрони, що однаково реагують у відповідь на дві візуально ідентичні кімнати. Але результати показали, що одне й те саме зображення можна побачити по-різному в залежності від фізичного стану. З’ясувалося, що візуальні нейрони в кімнатах реагували по-різному: сильніше в одній кімнаті, ніж в іншій.

Раніше вважалося, що мозок має дві окремі системи, які працюють незалежно: одну для навігації і одну для зору. Однак зір відіграє важливу роль в навігації, натомість і нові результати демонструють, що на візуальну систему впливає навігаційна.

Це відкриття забезпечує нас кращим розумінням того, як ці системи взаємодіють між собою, дозволяючи мозку обробляти навігаційну інформацію. Вивчення того, як працюють очі і мозок спільно, дозволить в майбутньому краще справлятися з набутими проблемами зору.

Залишити відповідь