Категорії
Міста, країни, люди

Навіщо зволожувати повітря

Занадто сухе повітря в закритому приміщенні шкідливе для здоров’я. Удома стане легше дихати, якщо правильно зволожувати повітря.

У спекотну літню погоду і в сезон опалення рівень вологості повітря в домівках тримається біля низьких показників, що іноді може шкідливо впливати на здоров’я, але сьогодні для зволоження кімнатного повітря можна скористатися різноманітними приладами і навіть виготовленими власноруч.

Сухе повітря в кімнаті погано впливає на стан шкіри і волосся – шкіра обличчя та рук лущиться, стає менш пружною, волосся ламким, втрачає блиск і електризується. Пересихання слизових оболонок в результаті надмірної сухості повітря у кімнаті може порушувати захисні бар’єри організму, що збільшує ризик виникнення інфекційних захворювань. Сухі пилові частинки в закритому приміщенні, в яких часто зустрічаються не тільки бактерії, а й алергени і яйця глистів, довше залишаються у повітрі, тоді як у вологому вони одразу просто падають додолу. Продукти життєдіяльності так званих кліщів-сапротрофів, що мешкають в домашньому пилу, і сьогодні є частою причиною виникнення алергій і навіть бронхіальної астми.

У щільно замкненому з закритими вікнами приміщенні за два тижні осідає близько 12 тисяч пилових частинок на один квадратний сантиметр горизонтальної поверхні. У цьому пилу знаходять до 35% мінеральних частинок, 12% текстильних і паперових волокон, 19% лусочок шкіри, 7% квіткового пилку, 3% частинок сажі і диму.

В наш час сучасна торгівельна мережа пропонує споживачам на будь-який смак і гаманець великий асортимент зволожувачів, але нормалізувати собі домашній клімат можна і без дорогих пристроїв.

Як виміряти вологість повітря в домашніх умовах – у склянку наберіть води та помістіть її в холодильник на кілька годин, щоб вода охолонула до 3-5 градусів.

Визначення рівня вологості:
– повітря в кімнаті занадто сухе, якщо стінки цієї склянки з холодильнику спочатку запотіли, а через 5 хвилин стали сухими;
– у приміщенні середня вологість – холодна поверхня склянки під дією кімнатної температури так і залишилася запотілою;
– високий рівень вологості, якщо після 5 хвилин на поверхні скла утворилися струмочки конденсату.

Як зволожити повітря в кімнаті без зволожувача?

1. Скористайтесь розприскувачем, наповненим водою – чим дрібніші краплі, тим дієвішим є зволоження. Для кращого ефекту можна обприскати штори, меблі та стіни, але не перестарайтеся із зайвою водою.

2. Наявність в приміщенні відкритого акваріума з рибками – важливо періодично чистити його і стежити за якістю води в акваріумі, що має велике значення не тільки для здоров’я риб.

3. Домашні рослини здатні виділяти вологу – кімнатні рослини не лише насичують атмосферу киснем, регулярно поливайте свої улюблені рослини і протирайте від пилу вазони, це сприятиме зволоженню повітря.

4. Прийміть душ і залиште двері у ванну кімнату відчиненими. Це дозволить парі проникнути в інші приміщення.

5. Періодично сушіть мокрий одяг у приміщенні – регулярне розвішування в кімнаті випраної білизни може бути корисним. Цей простий спосіб допоможе наситити повітря необхідною вологою, але пам’ятайте, постійно сушити білизну в кімнаті не варто – надмірна вологість спровокує появу цвілі.

6. Регулярне провітрювання врятує від сухого повітря – це варто робити мінімум 3 рази на день по 10-15 хвилин.

7. Прокип’ятіть воду – налийте у каструлю воду і доведіть її до кипіння, нехай вода випаровується, поки не охолоне. Якщо ж не вимикати під каструлею вогонь, зволоження буде більш тривалим і ефективним (але залишати такий імпровізований зволожувач без нагляду не можна). Додавши в цю воду кілька крапель ефірної олії можна отримати ще й чудовий ароматизатор.

8. Регулярне вологе прибирання також допомагає зволожити повітря та тримати дім у чистоті – влітку у спекотну погоду мити підлогу та протирати поверхні треба частіше. Це забезпечить додаткове зволоження і затишок.