Небезпечний астероїд наближається

Небезпечний астероїд наближається
Астероїд наближається до Землі

NASA попереджає, що до Землі наближається небезпечний астероїд. В Національному управлінні з аеронавтики і дослідженню космічного простору (NASA) спостерігають за величезним астероїдом 52768 (OR2 1998), який в кінці квітня пролетить на близькій відстані від Землі. Якщо це космічне тіло впаде на Землю, то станеться глобальна катастрофа, повідомляє Express.

«NASA підрахувало, що ця космічна скеля рухається в нашому напрямку зі швидкістю близько 8,7 км за секунду або 19 461 миль за годину (це 31 320 км за годину). З такими темпами астероїд наблизиться до Землі 29 квітня», – йдеться в повідомленні.

За даними Планетарного суспільства, астероїд діаметром більше 4 км достатньо великий, щоб викликати глобальні руйнування.

Планетарне суспільство попереджає про наслідки від нього: «кратер в 10 км і більше, глобальне спустошення і можливий колапс цивілізації».

За словами доктора Брюса Беттс з міжнародної групи астрономів, маленькі астероїди (кілька метрів в діаметрі) часто згорають в атмосфері і майже не наносять шкоди. Але астероїд розміром з Челябінський метеорит-2013 (розмір цього астероїда до того моменту, коли він увійшов в щільні шари атмосфери, становив близько 19,8 м в діаметрі при масі 13 тисяч тонн) створить ударні хвилі, які розіб’ють вікна, що може навіть травмувати людей. А космічне тіло з Тунгуський метеорит може повністю зруйнувати місто чи навіть викликати цунамі. «Великі астероїди можуть привести до руйнування цілого регіону», – додав він.

Для порівняння, астероїд, який, як вважають, убив динозаврів, був шириною 10 км.

За оцінками NASA, астероїд 52768 (OR2 1998) має розміри від 1,5 до 4,1 км в діаметрі.

Астрономи класифікують цю космічну скелю як «потенційно небезпечний» навколоземний об’єкт.

За підрахунками вчених, в найближчому майбутньому астероїд наблизиться до нашої планети на відстань приблизно в 0,04 205 астрономічних одиниць (1 астрономічна одиниця – це середня відстань від нашої планети до Сонця – це близько 149,6 млн км).

Іншими словами, очікується, що космічна скеля пройде на відстані, приблизно в 16,36 разів більше, ніж відстань від Землі до Місяця.